Piwne oczy są bardzo często spotykane i wielu osobom podoba się ta barwa. Jest ona na swój sposób wyjątkowa, a dodatkowo nieraz kojarzy się ze spojrzeniem ciepłym oraz przyjaznym. Panie często sugerują się właśnie odcieniem swoich tęczówek w poszukiwaniu dopasowanej fryzury, czy też makijażu. Umiejętność dobierania poszczególnych elementów naszego wizerunku niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę w kwestii tego, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Jakie przykładowe kombinacje mogą się sprawdzić w takim zestawieniu?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Kasia (@xkasiaashlee)

Piwne oczy a fryzura

Jeżeli chodzi o fryzurę, to najbardziej szczegółowo należałoby rozpatrzyć kwestię koloru włosów. Jeżeli wydaje nam się, że coś w tym względzie nie współgra z oczami, warto rozważyć przefarbowanie się. Zwolennicy jak najbardziej naturalnego wyglądu nie mają się jednak czym martwić - brąz jest dosyć neutralny w dopasowaniu do innych barw, a jeśli nie chcemy zmieniać koloru włosów, można zawsze podkreślić oczy makijażem. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Magdalena Kozak (@m4gdzia)

W przypadku włosów sprawdzić się mogą ciemniejsze odcienie blondu, a także - oczywiście - brązy. Paleta kolorów zależy tutaj nie tylko od samej tęczówki, ale również od całej oprawy oczy i karnacji. Te panie, które posiadają bardzo jasną cerę, a ich oczy nie są ciemne, powinny postawić na wariant pierwszy. Analogicznie, jeżeli mamy ciemniejszy odcień skóry i wyraziste brwi, wówczas warto spróbować barw czekoladowych. Ciekawym rozwiązaniem może być też brond, czyli połączenie blondu z klasycznym brązem. 

Piwne oczy a makijaż

Głównym zadaniem makijażu oczu jest ich umiejętne podkreślenie, dlatego kwestia odpowiedniego dopasowania jest tutaj bardzo ważna. Dosyć oczywistym skojarzeniem w przypadku piwnych oczu jest szeroka paleta rozmaitych brązów - choć niektórym może wydawać się to mało oryginalne, można taką metodą subtelnie przykuć uwagę do naszych tęczówek. Warto również wypróbować złoto oraz kolory szare. Są to niezbyt eksperymentalne, ale za to sprawdzone barwy. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Marta Sierzputowska (@vanilia_studio_kosmetyczne)

Jeżeli mamy ochotę nieco zaszaleć, wypróbować można także ciemniejsze zielenie, fiolety, róże, a także kolory żółte oraz niebieskie. Należy jednak pamiętać o tym, że nie powinny być one zbyt jaskrawe i krzykliwe - lepiej postawić na wersje stonowane. Mogą one w bardzo oryginalny, a także efektowny sposób wydobyć głębię piwnych oczu.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Marta Sierzputowska (@vanilia_studio_kosmetyczne)

Warto też zadbać o dodatkowe podkreślenie oka za pomocą kresek i tuszu do rzęs. Ciemna oprawa może prezentować się elegancko i pociągająco, natomiast jej brak niejednokrotnie sprawia, że makijaż nie jest zbyt wyrazisty. Takie akcenty odgrywają tutaj bardzo istotną rolę.

Piwne oczy z pewnością są bardzo piękne i można na rozmaite sposoby uwydatnić ich walory. W makijażu oraz doborze fryzury niezmiernie ważna jest jednak doza umiaru - przesada niekiedy sprawia, że dobry pomysł traci na wartości. Dlatego właśnie do kwestii wizerunku trzeba podchodzić z rozsądkiem. Nie oznacza to jednak, że nie można eksperymentować - inwencja twórcza jest mile widziana, pod warunkiem, że mieści się w granicach dobrego smaku i cechuje się wyczuciem.