Samo uprawianie miłości jest wspaniałym przeżyciem, jednak można je sobie urozmaicić różnymi pozycjami seksualnymi. Niektóre są bardziej popularne, inne mogą być dla nas całkowicie nowe. Wszystkie jednak są warte wypróbowania, by móc znaleźć swoją idealną pozycję, w której będziemy czuć się komfortowo. Przede wszystkim każda z pozycji będzie mogła poprawić nasze odczucia podczas seksu i jeszcze bardziej zbliżyć się do partnera.

Wskażemy kilka popularnych pozycji seksualnych, które mogą zainspirować nas do eksperymentów w łóżku.

Pozycja na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca

Pozycję na jeźdźca bardzo lubią kobiety, ze względu na to, że mogą kontrolować tempo, a także wykonywać znacznie więcej ruchu biodrami, co bardzo poprawia odczucia podczas stosunku.

Kobieta w tej pozycji siedzi na mężczyźnie w ten sposób, aby jej nogi stykały się po wewnętrznej stronie nóg mężczyzny. Kobieta w tej pozycji może być lekko odchylona, a także może lekko podnosić się i upuszczać na zgiętych nogach. Wydaje się, że mężczyzna w tej pozycji jest całkowicie bierny, jednak nic bardziej mylnego. Mając wolne ręce może pieścić nimi swoją partnerkę, a także trzymać ją za ręce. Ta pozycja pozwala na lepsze oglądanie partnerki, co dla mężczyzn jest bardzo podniecające.

Pozycja "na pieska" albo "od tyłu"

Pozycja na pieska, od tyłu

Pozycja ta jest dość kontrowersyjna, bowiem wiele kobiet uważa ją za upokarzająco, a zupełnie niepotrzebnie. Oboje partnerzy klęczą, a kobieta dodatkowo opera się rękoma z przodu. Ta pozycja daje bardzo duże odczucia, ponieważ kobieta jest rozluźniona, a członek może bez przeszkód poruszać się w kobiecie. Dodatkowo kobieta ma możliwość w tej pozycji pieścić swoje strefy intymne. W tej pozycji nie ma kontaktu wzrokowego, jednak sama pozycja jest bardzo seksowna, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy mogą do woli masować oraz oglądać podczas seksu kobiece pośladki.

Pozycja lotosu

Pozycja lotosu

Pozycja ta jest nieco intymniejsza, ale bardziej skomplikowana. Oboje partnerzy siedzą naprzeciwko siebie tak, by ich nogi obejmowały biodra partnera. Dodatkowo mogą obejmować się rękoma oraz pieścić swoje ciała. Jest to bardzo intymna pozycja, w której można utrzymywać kontakt wzrokowy, a także szeptać do siebie czułe słowa. Nie daje ona jednak pełnego ruchu, ale może być pięknym i podniecającym wstępem do przejścia w kolejną pozycję.

Urozmaicona pozycja klasyczna

Jest to pozycja nieco urozmaicająca pozycję klasyczną. W niej partnerka również leży na plecach, jednak jej nogi oparte są na ramionach partnera. Dzięki temu zabiegowi strefy intymne kobiety stają się bardziej elastyczne oraz podatne na bodźce. Dodatkowo partner może w tej pozycji podtrzymywać pośladki kobiety oraz je dodatkowo stymulować za pomocą masażu. Wiele par decyduje się również w tej pozycji na użycie seks zabawek, takich jak dildo, czy wibrator. Jest też idealna pozycja dla panów z mniejszym przyrodzeniem, ponieważ partnerka będzie znacznie bardziej odczuwała każdy ruch. Ta pozycja może być męcząca przez dłuższy czas, dlatego można z niej płynnie przejść do pozycji klasycznej, dla romantycznego zakończenia wspaniałego aktu miłosnego.