Przez dekady twierdzono, że fantazje erotyczne to temat tabu, który w dodatku dotyczy wyłącznie mężczyzn. Kobietom nie wypadało snuć seksualnych wizji, a tym bardziej o nich mówić. Na szczęście, te czasy już minęły. Dziś o potrzebach seksualnych płci pięknej pisze się w kolorowej prasie i w internecie. Ba, kręci się nawet filmy o zabarwieniu erotycznym kierowane głównie do pań! Przykładem jest bijąca rekordy popularności ekranizacja książki pt. „50 twarzy Greya”.

O dopuszczalności, a nawet potrzebie niegrzecznego rozmyślania mówią również seksuolodzy i psychologowie. Jest ono naturalne, pozwala lepiej poznać samą siebie i może przynieść wiele korzyści dla związku. Ale o czym tak naprawdę fantazjują kobiety? Przeprowadzono na ten temat wiele ankiet, a ich wyniki wydają się dość spójne.

To, co dla jednych jest niemal codziennością, dla wielu kobiet pozostaje jedynie fantazją. Chodzi o seks oralny. Wiele kobiet wciąż marzy zarówno o otrzymaniu takich pieszczot, jak i ich dawaniu. Okazuje się również, że jest to jedna z wizji, które najczęściej są urzeczywistniane.

Seks w miejscu publicznym

Inaczej wygląda gotowość do urzeczywistniania kolejnej popularnej fantazji. Seks w miejscu publicznym kojarzy się z dreszczykiem emocji, który mógłby zapewnić niezapomniane doznania. Numerek w kinie, toalecie publicznej, windzie czy w stojącym na parkingu samochodzie brzmi ekscytująco, lecz niewiele kobiet decyduje się na jego spróbowanie. Górę biorą obawy przed przyłapaniem, wstydem czy posądzeniem o ekshibicjonizm.

Niewierność & seks z nieznajomym?

Wśród kobiecych fantazji seksualnych wysokie miejsce zajmuje niewierność. Nawet panie, które doceniają swoje stałe związki, za nęcącą uznają wizję emocji związanych z sięgnięciem po owoc zakazany. Jednym chodzi o rozpalające zmysły ryzyko przyłapania, innym o fascynację nową znajomością. Dobór partnera raczej nie byłby przypadkowy. Bez względu na wiek, paniom marzy się seks z gwiazdą, np. z ulubionym aktorem. Spora grupa chętnie wyobraża sobie też seks z nieznajomym. Jednorazowa przygoda miałaby dać swobodę, ponieważ nie trzeba przy niej martwić się tym, jak wypadnie się w oczach mężczyzny.

BDSM i dominacja

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ?Crystal Rush? (@_rush187_)

Seks w klimacie BDSM niepokoi, ale i fascynuje. Kobietom marzy się dominacja. Co ciekawe, dowiedziono, że chęć bycia zdominowaną najczęściej zdradzają te panie, które w codziennym życiu same uwielbiają mieć wszystko pod kontrolą. W łóżku chciałyby jednak czasem poddać się woli partnera. Chętnie wprowadziłyby do sypialnianych igraszek akcesoria erotyczne, takie jak kajdanki i pasy do krępowania. Skrajną odmianą tej fantazji jest gwałt. Oczywiście, żadna kobieta nie chciałaby przeżyć go naprawdę, lecz wielu paniom pociągające wydaje się pożądanie ze strony mężczyzny tak mocne, aż prowadzące do użycia siły.

Podglądanie innych par zajmuje całkiem wysokie miejsce wśród damskich marzeń erotycznych. Szacuje się też, że w fantazjach ponad 50% kobiet pojawia się seks grupowy. Odsetek tych, które decydują się na realizację tych wizji jest jednak znikomy. Podobne statystyki ma seks z osobą tej samej płci. Podnieca jako możliwość przekroczenia tabu i jako wyobrażenie maksymalnej delikatności, lecz rzadko jest wcielany w życie.

Wciąż niewiele jest też pań, które godzą się na seks analny. Kojarzony z bólem, a często także z poniżeniem, mimo wszystko, bywa przedmiotem skrytych wyobrażeń. Do najczęściej spełnianych fantazji erotycznych wśród kobiet należą natomiast seks romantyczny i masaż erotyczny. Masaż jest chętnie traktowany jako gra wstępna, a seks wśród płatków róż lub w wannie pełnej piany, przy relaksującej muzyce jest dla pań po prostu wyrażeniem szczerego, głębokiego uczucia.