Fryzury z warkoczem są modne niezmiennie od wielu lat. Znaczenia nie ma przy tym rodzaj warkocza - klasyczny, francuski, holenderski itd. Tego typu upięcia są nie tylko wygodne, ale i bardzo efektowne. Dlatego na fryzury z warkoczem stawia się często podczas  imprez okolicznościowych.

Dlaczego fryzury z warkoczem są takie popularne?

Dawniej włosy zaplatano na całej ich długości i szerokości. Dzisiaj panuje w tym względzie spora dowolność. Fryzury z warkoczem robią furorę od wielu lat. Są efektowne, ale jednocześnie proste. Co więcej, pasują nie tylko paniom z bardzo długimi włosami. To fryzury, które podkreślają dziewczęcy urok, odmładzają, podkreślają linię twarzy i nadają jej świeżości. Nie można też zapominać o tym, że są niezwykle wygodne.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Yana Lisna Makeup & hair (@yanalisna_makeup)

Warto pamiętać o tym, że warkocze nosić można na kilka sposobów. Proste fryzury z warkoczem z powodzeniem da się wykonać również w domu. Wystarczy mieć pod ręką wsuwki i cienkie gumki. Aby całość prezentowała się bardziej elegancko, często stosuje się różnego rodzaju ozdobne spinki czy wstążki.

 Modne i efektowne fryzury z warkoczem

Okazuje się, że fryzury z warkoczem mogą mieć różnorodne formy. Niektóre z nich są łatwiejsze, a inne nieco trudniejsze do przygotowania.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez salonfryzjerskiszyk (@szyklangiewicza)

Dużą popularnością cieszy się m.in. fryzura z wyciąganym warkoczem. Aby ją przygotować, włosy należy podzielić na dwie części i z każdej z nich wydzielić po dwa pasma. Te dolne przekłada się na górę z dwóch stron i ciasno wiąże gumką. Potem czynność tę należy powtórzyć na całej długości włosów i gotowe.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Fryzury krok po kroku (@hairbyjul.pl)

Fryzura z warkoczem dobieranym najlepiej prezentuje się z kolei na włosach grubych i kręconych. W tym przypadku włosy należy podzielić na trzy części, a następnie zapleść na całej ich długości luźny warkocz.  Powstały w ten sposób splot na końcu warto poluzować, aby uzyskać efekt artystycznego nieładu.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Iren Besaha?mua&brows&hair (@makeup_irenbesaha)

Jednak warkocz nie zawsze musi znajdować się z tyłu głowy. Ciekawą opcją jest również warkocz na bok. To efektowna fryzura, która zawsze doskonale sprawdza się podczas eleganckich przyjęć i innych okazji. Jeśli włosy są zebrane w ciasny splot i utrwalone lakierem, pozostaną na swoim miejscu przez wiele godzin.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Weronika Żurowicz (@lalaaa_loveee)

Fryzury z warkoczem są z pozoru bardzo klasyczne, ale mają wiele odsłon. Nie bez znaczenia jest fakt, że warkocze to jedna z najbardziej kobiecych fryzur. Dlatego tak dobrze komponują się zawsze z sukienkami czy spódnicami. Królują podczas przyjęć weselnych. Stawiają na nie często same panny młode, ale warto nosić je również na co dzień np. do pracy czy na uczelnię.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Ela M. (@ell84motogirll)

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?