Fryzura na pazia to gładkie, radykalne cięcie włosów na wysokości linii brody. Grzywka może być rozdzielona na boki, półokrągła, równa, podkręcona lub prosta. Paź to fryzura, która najlepiej sprawdza się w przypadku osób o szczupłej twarzy i raczej delikatnych rysach.

Fryzura na pazia ma jedną podstawową zaletę. Włosy po umyciu bardzo szybko schną.

Jednak z drugiej strony wymaga ona codziennej, starannej pielęgnacji. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest dobre cięcie. Tylko wówczas fryzura ładnie się układa.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Krótkie fryzury (@shortfemalehaircuts)

Fryzura na pazia - jak wygląda?

Niektórzy fryzurę tę porównują do fryzury giermka średniowiecznego rycerza. Niekiedy mówi się również o obcinaniu włosów równo z miską nałożoną na głowę. Paź może być naprawdę bardzo krótki. W takiej sytuacji włosy z tyłu głowy są obcięte na tzw. jeża. Fryzura na pazie obowiązkowo musi mieć grzywkę. Ta łączy się z resztą włosów, przechodząc dookoła głowy miękką linią. Kosmyki zawsze można nieco wywinąć, tworząc na głowie nieco artystyczny nieład.

Fryzura tego typu pasuje kobietom o szczupłej twarzy, delikatnych rysach oraz prostych włosach. Warto bowiem pamiętać, że przy cięciu niemal geometrycznym od razu widoczne są wszelkiego rodzaju mankamenty urody np. duży nos czy pucułowate policzki. Ponadto kobiety o kręconych włosach muszą liczyć się, że ostre cięcie wywoła u nich raczej efekt afro.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Beata Berendowicz (@beata.berendowicz)

Panie o okrągłej twarzy dzięki fryzurze na pazie stają się jeszcze pełniejsze, a te z twarzą prostokątną wydają się być bardziej kanciaste. Co ciekawe, kolor włosów w tym przypadku ma raczej niewielkie znaczenie. W praktyce jednak fryzura na pazia najlepiej sprawdza się na włosach jednolitych kolorystycznie.

Fryzura na pazia - modna i wygodna

Klasyczna fryzura na pazia wymaga prostych włosów i delikatnego podwinięcia końcówek.

Niestety niełatwo jest uzyskać taki efekt. wymaga to nie lada cierpliwości. Lekko wilgotne włosy trzeba rozczesać i wygładzić. Przydatne okazują się też kosmetyki nawilżające do stylizacji. Potem na środku głowy należy zrobić przedziałek, a grzywkę zaczesać do przodu. W czasie suszenia pasma włosów warto przeczesywać grubą szczotką, podwijając końcówki do dołu. Jeśli włosy są suche, można posiłkować się prostownicą. Na końcu całość warto utrwalić lakierem do włosów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Tvviggy's (@twiggyssalon)

Nieco łatwiej jest stworzyć pazia z powykręcanymi kosmykami włosów. To propozycja dla tych kobiet, które nie lubią zbyt wiele czasu spędzać przed lustrem. W tym przypadku we włosy po ich umyciu należy wmasować piankę, a następnie wysuszyć je z głową skierowaną w dół.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?