Wiele kobiet ma problem z okrągłą, pucołowatą twarzą. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi odpowiednia fryzura, która może optycznie wyszczuplić i wysmuklić twarz.

Rodzaje fryzur do okrągłej twarzy

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez sweetygirl9413 (@sweetygirl9413)

Kobiety z okrągłą twarzą powinny zapuścić dłuższe włosy. Gdy są one dłuższe niż linia brody, twarz wydaje się być szczuplejsza niż w rzeczywistości. Najlepiej prezentują się przy tym włosy długie do ramion ze skośną grzywką. Asymetryczność optycznie bowiem wydłuża twarz. Dlatego też dobrze sprawdza się uczesanie z przedziałkiem z boku.

Do okrągłej twarzy pasują włosy lekko pofalowane czy niesfornie zmierzwione. Wszystko to po to, aby ich objętość zwiększała się pod linią podbródka. Doskonałym rozwiązaniem jest lob, a więc long bob w wersji do ramion.

Jednak posiadaczki okrągłej twarzy mogą również postawić na włosy krótkie. Również i w tym przypadku jest kilka fryzur, które optycznie wydłużają twarz. Przykładem jest pixie, a więc krótka fryzura z włosami krótkimi z tyłu i nieco dłuższymi z przodu. Grzywka powinna być nieco dłuższa i postrzępiona. Zaczesuje się ją wówczas na bok. Włosy mogą być pocieniowane i lekko zmierzwione.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Głuchowska (@jagodowamama)

Co ciekawe, korzystnie przy okrągłej twarzy prezentuje się też damski irokez. To propozycja skierowana jednak już do kobiet odważnych, które nie boją się mocno wystrzyżonych czy wygolonych boków i dłuższego środka. Włosy na środku głowy są postawione w tym przypadku za pomocą żelu lub podtapirowane. Alternatywą jest również klasyczny kucyk, umiejscowiony na środku głowy.

Jakich fryzur unikać przy okrągłej twarzy?

Włosy mocno zakręcone na wałki czy lokówką dodają twarzy dodatkowej objętości. Optycznie poszerzają twarz i sprawiają, że policzki wydaja się być jeszcze bardziej okrągłe. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny również unikać klasycznego, sięgającego linii szczęki boba oraz innych cięć, które dodają objętości na wysokości policzków. To najprostszy sposób na optyczne poszerzenie swojej twarzy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina B. (@karolinabaran_)

Podobnie jest w przypadku fryzur z prostą grzywką. Lepiej z nich zrezygnować, po optycznie poszerzają twarz. Jeśli już pojawić się ma grzywka, to raczej wycieniowana i asymetryczna. Może być np. nieco krótsza pośrodku, a dłuższa po bokach. W takiej formie nie poszerza ona twarzy. Niekorzystnie prezentuje się natomiast także grzywka krótka, prosta. Ponadto przy okrągłej twarzy niewskazane są fryzury z przedziałkiem na środku głowy. Dzięki takiemu uczesaniu uwaga koncentruje się zawsze na środku głowy, która wydaje się być jeszcze bardziej okrągła niż w rzeczywistości.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?