Na specjalną okazję, kiedy zależy nam, aby błyszczeć, wyróżniać się i zachwycać kreacją oraz fryzurą, przeglądamy setki wzorów fryzur, dostępnych w katalogach. Jak wybrać dla siebie odpowiednią?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Natalia ?? (@blondhaircare)

Najlepiej wyglądamy, gdy jest nam wygodnie, gdy czujemy się swobodnie, nie czując presji, aby nieustannie kontrolować swój wygląd. Doskonała fryzura wieczorowa nie tylko więc wspaniale się prezentuje, ale przede wszystkim jest trwała i odporna na różnorodne czynniki, mogące wpłynąć na jej wygląd.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Jakub Bochenek (@vvalefor)

Fryzury wieczorowe są najbardziej efektowne dla włosów długich, chociaż dla włosów krótkich również przygotowano wiele, nowoczesnych wersji ułożenia kosmyków. Włosy krótkie posiadają jednak ograniczenia w sposobie upięcia włosów, co odrobinę zawęża możliwości. Włosy półdługie najczęściej nie są upinane na specjalne okazje. Wyjątkiem są upięcia górnej części fryzury, pozostawiając resztę kosmyków w luźno opadającej formie. Efektownie i modnie wyglądają włosy półdługie tapirowane u nasady, delikatnie falowane od wysokości ucha, aż do końca pasm.

Wiele możliwości dla włosów długich

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Wedding Beauty Room (@wedding_beauty_room)

Posiadaczki włosów długich, na specjalne okazje mogą wybierać pośród wielu możliwości upięć i uczesań, które stworzą wyjątkowość całego wizerunku. Fryzury wieczorowe, wykonywane najczęściej przez profesjonalistów, wymagają użycia bardzo dobrej jakości kosmetyków, stosowanych umiejętnie zarówno pod kątem rodzaju, jak i ilości. Fryzury wieczorowe to uczesania, które muszą przetrwać przez wiele godzin w niezmienionej formie. Dla włosów upiętych, poleca się stosowanie gąbek wypełniających przestrzeń u nasady upięcia. Nadają one objętości i wyjątkowo spektakularnego efektu. Wśród fryzur wieczorowych dla włosów długich modne są fryzury, łączące fantazyjnie pleciony i upięty warkocz, z elementami włosów niespiętych oraz falowanych. Dodatkowo efekt wzmacniają spinki, dobrane do charakteru upięcia lub kreacji. Fryzury wieczorowe dla panny młodej charakteryzują się skromnością i prostotą, często muszą współpracować z welonem. Dla pań, które wybierają się na bal, galę lub przyjęcie karnawałowe, polecane są upięcia efektowne.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Emilia Smyk Makeup & Hair (@emilia_smyk_makeup_hair)

 

Fryzury wieczorowe na mniej oficjalne okazje

Gdy przed sobą mamy ważny wieczór i zależy nam, aby nasza fryzura była wyjątkowa, a jednocześnie nie nazbyt wyeksponowana, warto skorzystać z usługi uczesania, aby dzięki profesjonalnej stylizacji, uczynić z codziennej stylizacji, fryzurę wieczorową.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Beauty Art Beata Małachowska (@beautyart_pl)

Wyjście do klubu, do teatru, na randkę, zobowiązują do ułożenia odpowiedniej fryzury.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez salon fryzjerski " DOŚKA " (@salonfryzjerskidoska)

 

Posiadaczki włosów długich mogą pokusić się o modne fale lub efekt idealnie prostych włosów. Fryzura nabierze charakteru wieczorowego, jeśli zostanie delikatnie podtapirowana u nasady. Zwiększenie objętości włosów dodaje im ponadprzeciętnego efektu. 

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?