Siwe, szare włosy do niedawna kojarzyły się tylko i wyłącznie z osobami starszymi. Były oznaką upływu czasu i starzenia się organizmu. Od jakiegoś czasu stają się jednak coraz popularniejsze i nawet młode kobiety decydują się na gołębi kolor na włosach.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Wojarska (@h0c_est_bellum)

Szarość okazuje się  być doskonałym tłem dla twarzy. Podkreśla jej naturalny koloryt. Należy jednak wybrać odcień odpowiedni do swojej karnacji.

Dla kogo przeznaczone są szare włosy?

Szare włosy to w zasadzie propozycja dla każdej kobiety. Wiele w tym przypadku zależy od wybranego odcienia szarości. Musi być on dobrany odpowiednio do typu urody oraz tonu skóry. Do wyboru są barwy niemal białe, wyblakłe, popielate, srebrne czy przełamane fioletem. Dlatego każda kobieta powinna znaleźć odcień odpowiedni dla siebie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Marta Kalinowska (@m_majkelowa)

Farbowanie włosów na szaro

Uzyskanie szarego odcienia na głowie nie zawsze jest warte. Ten kolor najlepiej sprawdza się na włosach jasnych. W przypadku ciemnych brązów czy czerni konieczne bywa wcześniejsze odbarwienie włosów za pomocą rozjaśniacza. Wówczas kosmyki o wiele lepiej chłoną jasną, popielatą czy srebrzystą farbę. Można również postawić na płukankę czy szampon koloryzujący.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Sadowska (@anna_sadowska_haircolourist)

O szare, farbowane włosy należy oczywiście odpowiednio dbać. Niestety mogą one szybko przesuszać się i tracić blask. Dlatego warto zadbać o regularne nakładanie masek regenerujących czy specjalnych odżywek do włosów farbowanych. Szare włosy doskonale prezentują się w różnych odsłonach - w warkoczach i kokach, ale i falowane czy proste.

Modne szare włosy

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez DISTRIBUTOR PULPRIOT INDONESIA (@pulpriotindonesia)

Koloryzacja granny hair to prawdziwy hit od dobrych kilku lat. Na takie rozwiązanie decydują się coraz młodsze osoby. Okazuje się, że odpowiednio dobrane szare włosy są w stanie skutecznie zatuszować różnego rodzaju niedoskonałości cery np. zaczerwienienie na twarzy. Przy okazji siwizna czy doskonałym sposobem na zmianę swojego wizerunku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Central das Divas (@acentraldasdivas)

Gołębi kolor ma wiele odcieniu m.in. biały, platynowy, stalowo-srebrny czy srebrny. Można go nałożyć na całe pasma, na pasemka lub zastosować jako modne ombre. W każdej formie prezentuje się jednak tak samo efektownie. Warto jednak w tym przypadku poddać się w ręce specjalisty. Uzyskanie idealnej szarości na włosach w warunkach domowych łatwe nie jest.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Meisterwerk March (@meisterwerkmarch)

Starsze panie, które naturalnie siwieją, wcale nie muszą farbować się na szaro. Wystarczy, że przestaną farbować swoje włosy i pozwolą, aby pokryły się naturalną siwizną, która również może prezentować się bardzo efektownie, co udowadnia coraz większa ilość gwiazd telewizji, kina czy muzyki.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?