Dlaczego kolorowanki online to świetne rozwiązanie?

Kolorowanie to zarówno świetna zabawa dla każdego dziecka, jak i istotna pomoc w rozwoju wszystkich maluchów. To bardzo ważna czynność, która może być szczególnie przyjemna w szczególności, gdy wykonujemy ją za pomocą internetu. Jakimi zaletami może pochwalić się ta czynność?

Jakie są zalety kolorowania?

 • Czas koncentracji. Zostaje on znacznie wydłużony, czyli umożliwia dzieciom okiełznanie tego, co jest dla nich bardzo trudne. Kolorowanie pozwala skupić się na jednej czynności oraz uczy cierpliwości i wytrwałości;
 • Recepta na stres. Kolorowanie uspokaja oraz wycisza, jest także świetnym sposobem na rozładowanie wszelkich napięć emocjonalnych. Co więcej, dla każdego rodzica może to być swoistego rodzaju sygnał, który mówi nam, w jakim nastroju obecnie jest nasze dziecko. Pozwala nam również na chwilę odpoczynku, ponieważ dzieci przecież kolorują samodzielnie;
 • Rozwijanie kreatywności. Każda kolorowanka może być bazą do zupełnie samodzielnego rysunku każdego dziecka;
 • Sposób na nudę. Kolorowanki sprawiają naprawdę wiele radości oraz są świetną pomocą w zajęciu czymś malucha;
 • Przygotowanie do szkoły. W czasie kolorowanie dziecko poznaje nowe kolory czy kształty, a także rozwija swoją pamięć. Powiększa również swoją wiedzę na temat otaczającego je świata;
 • Jak widać, kolorowanki mają wiele zalet. Dlaczego warto wybrać te dostępne w internecie? Przede wszystkim dlatego, że jest ich cała masa. Bez większego trudu znajdziemy tam właśnie takie, jakich oczekuje od nas nasze dziecko. Zakup książki z kolorowankami wiąże się ze zrezygnowanie z jednego tematu na rzecz innego. Co więcej, liczba kolorowanka w każdej książce jest po prostu ograniczona, dlatego ciągłe kupowanie nowych skutkuje niemałymi kosztami. Ponadto, warto również wspomnieć o aspektach ekologicznych i tutaj znowu lepszym rozwiązaniem będą kolorowanki online.

  Jak zachęcić dziecko do kolorowania online?

  Przede wszystkim należy wytłumaczyć dziecku, jak działa komputer. Następnie należy jasno przedstawić mu wszelkie funkcje, które może wykorzystać w czasie kolorowania. Kiedy już to zrobimy, warto zaprezentować tę czynność samodzielnie. Dziecko, które zobaczy, jak my kolorujemy, będzie tym zafascynowane i samo będzie chciało spróbować. Warto również stworzyć swoistego rodzaju galerię naszego dziecka. Jedyne co musimy zrobić to stworzyć nowy folder, w którym będziemy zapisywali jego prace. Efekty przysporzą maluchowi wiele radości.

  Od jakiego wieku warto zachęcać nasze dziecko do kolorowania?

  Nasze dziecko musi mieć oczywiście opanowane wszelkie funkcje motoryczne. Kiedy już będzie ono w stanie samodzielnie siedzieć oraz poruszać rączkami możemy powoli zacząć wdrażać je w świat internetowych kolorowanek. Na samym starcie możemy jedynie pokazywać mu, jak my to robimy. Wraz z czasem maluch będzie sam chciał spróbować kolorowania.

  Jak widać, kolorowanie online to naprawdę świetne rozwiązanie. Ma wiele zalet oraz praktycznie nie ma wad, dlatego warto do tego zachęcać również nasze dziecko, a skutki z pewnością będą bardzo pozytywne.