Odcieni blondu jest sporo - miodowy blond, karmelowy, platynowy blond, ciemny blond, jasny blond czy popielaty blond. Czym różnią się między sobą i na który z nich warto postawić?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Stephanie Wallace ? (@stephaniewallace_)

Modny blond

Włosy blond nigdy nie wyjdą z mody. Z roku na rok zmieniają się jednak ich odcienie. Koloryzacja blond rozświetla twarz i ją odmładza. Doskonale pasuje do modnego od kilku sezonów stylu boho. W tym przypadku warto jedynie pamiętać, że im jaśniejsza karnacja, tym jaśniejszy kolorów włosów można u siebie wykorzystać. Na topie jest też stylizacja ombre. Nowością na rynku fryzjerskim jest trend bronde, a więc łączenie blondu z odcieniami brązu. Tworzą się wówczas na głowie ciekawe, przenikające się refleksy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Stephanie Wallace ? (@stephaniewallace_)

Blond włosy - jaki odcień wybrać?

Tak naprawdę sporo zależy od rodzaju karnacji i posiadanego typu kolorystycznego. Panie o chłodnym odcieniu skóry oraz  niebieskich lub zielonych oczach dobrze wyglądają w kolorach chłodnych, nawet popielatych. Posiadaczki ciepłego typu urody powinny z kolei postawić na blond słoneczny, miodowy. W tym przypadku na pewno więc nie wolno kierować się tylko i jedynie modą. Koloryzacji warto dokonywać w salonach fryzjerskich. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczek naturalnie ciemnych włosów.

Włosy białe i w odcieniu platynowego blondu

To awangardowa odsłona blondu platynowego. Taki efekt w praktyce trudno jest osiągnąć i utrzymać. To propozycja skierowana raczej do posiadaczek jasnej karnacji.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez PROFESSIONAL HAIR DESIGNERS (@_sinancinar)

Platynowy blond z kolei najlepiej prezentuje się u naturalnych blondynek o chłodnym typie urody. Ciekawie wygląda też platynowe sombre, które daje efekt włosów rozjaśnionych słońcem.

Blond popielaty i miodowy

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez MVparrucchieri (@mv_parrucchieri)

Popielaty blond to nawiązanie do stylistyki modnej w latach 70. XX wieku. Taki odcień podkreśla rysy twarzy i prezentuje się bardzo dziewczęco. Przeznaczony jest dla kobiet, które mają naturalnie jasne włosy. W przypadku posiadaczek ciepłej karnacji lepiej sprawdzi się średni blond, a u brunetek i szatynek ciemny popielaty blond. Ekstrawaganckim rozwiązaniem jest dirty blond, a więc odcień wpadający w szarość.  Miodowy blond to natomiast propozycja dla kobiet z włosami jasnobrązowymi o ciepłym odcieniu cery.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Lalovic Biljana (@frizerski.salon.lady)

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Giovansante Hair (@giovansantehair_professional)

Modny odcień nude

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez BadHairDay? (@bad_hair_day_team)

Między platynowym blondem, a blondem miodowym znajduje się jeszcze kolor nude. To połączenie chłodnych i ciepłych odcieni blondu. To rozwiązanie uniwersalne, bo pasuje do posiadaczek każdego rodzaju karnacji. Nude wbrew pozorom prezentuje się bardzo naturalnie i świetnie imituje naturalny look, który jest z roku na rok coraz bardziej pożądany.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?