Irokez damski to zdecydowanie jedna z bardziej awangardowych i oryginalnych kobiecych fryzur. Jeszcze do niedawna kojarzyła się przede wszystkim z kulturą punkową czy stylem rockowym. Dzisiaj irokez nosi się nawet na co dzień. Co więcej, dobrze prezentować się może również podczas wieczornego wyjścia.

Irokez najczęściej wykonuje się na włosach krótkich, ale panie z długimi włosami również mogą pokusić się o tę fryzurę. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z tym, że może to zająć sporo czasu.

Damski irokez - czym się charakteryzuje?

Cechą charakterystyczną damskiego irokeza są włosy wygolone po bokach z pasem dłuższych kosmyków, które zlokalizowane są na środku głowy od czoła aż po kark. Długość bywa dość mocno zróżnicowana. Niektóre panie decydują się również na rozjaśnienie lub ufarbowanie włosów na nietypowy kolor, co prezentuje się niezwykle efektownie.

 

Irokez to fryzura, która została przejęta od indiańskich wojowników. Spopularyzowali są przedstawiciele subkultury punkowej. Dzisiaj irokezy chętnie noszą często gwiazdy i celebryci. Coraz częściej z tego typu fryzurą spotkać się można też na ulicy.

Dla kogo irokez?

Wprawdzie dzisiaj irokez nie jest już symbolem wojennym, ale nadal sięgają po niego przede wszystkim osoby pewne siebie, które lubią wyróżniać się z tłumu. Niekiedy są zbuntowane i czują potrzebę bycia innymi niż wszyscy dookoła. Jednak w przypadku kobiet zadziorny charakter irokeza złagodzić można nieco za pomocą subtelnego, kobiecego makijażu.

Posiadaczki krótkich włosów irokeza na swojej głowie zrobić mogą dość łatwo. Wcale nie muszą od razu golić włosów po bokach. Wystarczy odpowiednie ułożenie kosmyków na środku głowy oraz wykorzystanie wosku czy lakieru do włosów. Co ciekawe, irokez można wykonać także z włosów długich. Trzeba je w tym celu zaczesać do tyłu i podpiąć wsuwkami. Wierzchnią warstwę z kolei należy natapirować u nasady i odpowiednio ułożyć. Całość warto utrwalić odpowiednim lakierem do włosów.

 

 

Modny i odważny!

Irokez to fryzura, która zdobyła w ostatnich latach spore grono zwolenników i to nie tylko wśród osób najmłodszych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że można ona bardzo szybko zniszczyć włosy, bo wymaga wykorzystania wielu środków do stylizacji. Niekiedy trzeba nawet sięgnąć po prostownicę czy karbownicę. Dlatego też nie zaleca się jej wykonywania zbyt często. Ponadto po każdym ułożeniu irokeza warto zastosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Dobro włosów powinno być w końcu zawsze na pierwszym miejscu.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?