Długie włosy niezmiennie od lat są synonimem kobiecości. Dają przy okazji również bardzo duże możliwości stylizacyjne. Do wyboru są bowiem m.in. końskie ogony, wysokie koki, upięcia, warkocze czy rozpuszczone fale. Damskie długie fryzury najlepiej prezentują się przy tym na włosach gęstych i mocnych, najlepiej mocno wycieniowanych.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez netmoda.pl (@netmoda.pl)

Popularne fryzury z długich włosów

Najprostszą do wykonania damską fryzurą z włosów długich jest oczywiście koński ogon. W tym przypadku warto jednak pamiętać o tym, aby kucyk był luźny. Wówczas całość prezentuje się bardziej dziewczęco. Dodatkowo, aby się nieco odmłodzić, można z ogona wyciągnąć kilka kosmyków włosów i puścić je swobodnie. W czasie eleganckich wyjść lepiej sprawdzają się jednak upięcia np. klasyczny banan.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ??????️ (@ladydalilah)

Luźno splecione warkocze dodają każdej kobiecie nieco dziewczęcego roku. Obecnie najmodniejsze są te grube. Pewną wariacją na ich temat są warkocze dobierane, a więc tzw. francuzy. Długie włosy można oczywiście również nosić rozpuszczone. Muszą być jednak dobrze ścięte. Najlepiej układają się te mocno wycieniowane.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Fryzury krok po kroku (@hairbyjul.pl)

Komu pasują długie włosy?

Długie włosy są idealne dla kobiet o sylwetce modelki. Panie bardzo szczupłe proste włosy mogą dodatkowo lekko podkręcić, aby prezentować się bardziej zdrowo. Okazuje się bowiem, że nie każdej szczupłej kobiecie dobrze jest we włosach prostych. Ponadto niemodne są włosy przesadnie długie np. sięgające kolan. Włosy długie, aby były eleganckie i kobiece, powinny sięgać maksymalnie do łokci.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Magia Zakupów (@magiazakupow)

Z fryzur z długich włosów nie muszą również rezygnować panie o krągłej, kobiecej sylwetce. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nich są włosy średnie długości, odpowiednio wycieniowane. Wycieniowana fryzura odwraca bowiem dodatkowo uwagę od zbyt okrągłej twarzy, a przy okazji wysmukla całą sylwetkę i optycznie ją wydłuża. Trzeba jednak zachować umiar w długości włosów.

Fryzury z długich włosów zawsze świetnie prezentują się na włosach kręconych i falowanych. Co ciekawe, w praktyce wymagają one mniej uwagi niż fryzury krótkie z włosów kręconych. W tym przypadku warto posiłkować się dodatkowo odpowiednimi kosmetykami do tego typu włosów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Marta Wolańska (@martitka2103)

 

Należy również pamiętać, że długie włosy można skutecznie wykorzystać do zamaskowania pewnych mankamentów swojej urody - odstających uszu, dużego nosa czy nierównej linii podbródka. Za sprawą długiej fryzury twarz wydaje się być bardziej symetryczna niż w rzeczywistości. Mniej widoczne są też niedoskonałości wszelkiego rodzaju np. za długi nos czy wystająca szczęka.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?