Gdy w codziennym pośpiechu brakuje czasu na pielęgnowanie fryzury, a kultura osobista nakazuje schludny, nienaganny wygląd, warto zadbać o swoje włosy, aby przy niewielkim nakładzie czasowym stały się ozdobą i nie wymagały jednocześnie skomplikowanej stylizacji.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez HAIR FASHION BLOGGER (@hair_fashion_blogger)

Po pierwsze odżywienie. Raz na jakiś czas koniecznie skorzystaj z oferty ulubionej fryzjerki, która zadba o nawilżenie, odżywienie i regenerację Twoich pasm. Przy okazji przystrzyże niesforne kosmyki. Na co dzień wystarczy nie zepsuć efektu, a starać się go utrzymać.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @headwrapper (@headwrapper)

Po umyciu pielęgnuj włosy odżywkami i maskami, odpowiednimi do ich typu.

Latem chroń przed słońcem, zimą przed szkodliwym działaniem zimna i wiatru oraz niszczycielskich nakryć głowy. Na co dzień unikaj suszenia gorącym powietrzem, prostowania i spinek, które zbyt ciasno spajają włosy. Proste fryzury na co dzień można wykonać szybko i efektownie. Wystarczy odrobina inwencji, aby codziennie wyglądać inaczej i zjawiskowo.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez goodhairday (@goodhairday.pl)

Długość włosów, a fryzura na co dzień

Włosy krótkie to najmniejsza ilość możliwości. W zależności od rodzaju strzyżenia możesz poeksperymentować z ułożeniem włosów ponad czołem lub na czubku głowy. Krótkie włosy z pewnością myjesz przed wyjściem. Naturalne suszenie wystarcza, wykorzystaj więc ten czas, aby nałożyć piankę, która ujarzmi i nada kształt włosom.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Salon Nicola (@salon_nicola)

Można zaczesać je na bok lub stworzyć fantazyjne fale, dla odważnych irokez.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Atelierliwskaemilia (@atelierliwskaemilia)

Włosy półdługie to już możliwość spięcia. Jeżeli nie myjesz włosów codziennie, nie chcesz zapewne pozostawiać ich na co dzień oklapniętych i pozbawionych energii po kilku godzinach od wyjścia z domu. Zepnij je w kucyk, ale jak najwyżej, aby nadać fryzurze dynamiki.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Studio Freya (@studiofreya.pl)

Możesz też spiąć górną część w nieduży warkoczyk lub przypiąć część włosów spinkami. Dla włosów długich jest zdecydowanie najwięcej możliwości, jednak o poranku, gdy każda minuta przed wyjściem ma znaczenie, warto szybko wybrać i wykonać uczesanie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Idealny kucyk (@idealny_kucyk)

Fryzury na co dzień dla włosów długich

Związując włosy długie w kucyk, można zastosować wypełniacz w ich odcieniu. Wpinany u nasady kucyka, optycznie zwiększa objętość włosów, czyniąc zwykłe upięcie efektownym. Podobnie duże wrażenie wywrze kucyk, który przeciągniemy przez niewielką lukę, wydrążoną we włosach u jego nasady, tworząc delikatne, efektowne upięcie w kilka sekund. Kucyk, którego część dolna zostanie przeciągnięta pod gumką, podpięta nieregularnie wsuwkami dookoła miejsca upięcia, stworzy wrażenie artystycznego nieładu, a fryzura odpowiednia będzie na poranne zakupy, spacer z psem lub jogging w parku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Moja Mania Fryzurki & Pazurki (@salon_mojamania)

Warkocz to również doskonała fryzura na co dzień. Warto poeksperymentować z rodzajami tego upięcia. Włosy wypielęgnowane i gęste będą wyglądały zjawiskowo na co dzień we wszystkich uczesaniach, a ich doskonała kondycja umocni efekt fryzury. 

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?