Czym wyróżniają się fryzury młodzieżowe?

Młodzi ludzie lubią eksperymentować i nie boją się zmian, chętnie sięgają po różnego rodzaju nowości. Nastolatkowe chcą być oryginalni i modni, a więc chętnie testują fajne fryzury młodzieżowe. To dla nich bardzo istotny element wizerunku, za pomocą którego mogą  wyrazić swoją osobowość. Dlatego fryzury młodzieżowe są na ogół dynamiczne.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Mira NieMirosława (@mira.niemiroslawa)

Fryzury młodzieżowe mają przede wszystkim przedstawić osobowość. Młodość to dla większości osób czas buntu. W tym czasie ubiór i fryzura mają bardzo duże znaczenie. Fryzury młodych ludzi są na ogół modne, oryginalne i nieco szalone.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Angie (@fabrykasplotu)

Młodym osobom z założenia wolno więcej. Nie są one ograniczone żadnym dress code'm związanym z wykonywanym zawodem czy pozycją społeczną. Dlatego w przypadku nastolatków kolorowe włosy czy awangardowe uczesania nie są niczym zaskakującym i szokującym. Młodzi ludzie lubią wyróżniać się z tłumu i często sięgają po oryginalne fryzury młodzieżowe. Ponadto nie boją się zmian i często eksperymentują ze swoim wizerunkiem. Dlatego fryzury młodzieżowe są zawsze różnorodne i fantazyjne.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Homa (@hair_joanna2)

Efektowne i modne fryzury młodzieżowe

Nastolatkowie sięgają głównie po fryzury nowoczesne. Nie boją się ostrych cięć, nietypowych kolorów czy wygolonych boków. Młode kobiety noszą zarówno włosy krótkie, jak i długie. Od jakiegoś czasu dużo osób decyduje się na wycięcie włosów po jednej stronie głowy. Druga strona w tym przypadku pozostaje nieco dłuższa.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Bohemian Barb☾ra (@bohemian.barbora)

 

Na dobre wróciła również moda na włosy długie, które są niewątpliwie atrybutem kobiecości. Długie włosy można nosić rozpuszczone, spięte w kucyk czy koki różnego rodzaju. Modne są również fryzury młodzieżowe nastroszone. W tym przypadku włosy są wystylizowane tak, aby kosmyki odstawały od głowy w różnych kierunkach.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Elżbieta (@eliza_betttka)

Odważniejsze dziewczęta decydują się niekiedy także na dredy. Jednak nie mogą one od razu pokrywać całości włosów. Równie efektownie prezentują się wplecione w długie włosy 2-3 dredy.

 

Najpopularniejsze fryzury młodzieżowe

Dziewczyny o artystycznych upodobaniach najczęściej wybierają swobodne upięcia lub rozpuszczone włosy w formie loków lub romantycznych fal. Niezmiennie od lat modne są włosy cieniowane, niekiedy zdobione delikatnymi pasemkami.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Ilona Bednarczyk (@iloncia92)

Ponadto zawsze sporą popularnością cieszy się koński ogon, który wiązany może być również na boku. Młode kobiety stawiają chętnie na warkocze i nie golą się golenia głowy. W przypadku włosów krótkich króluje asymetria, długie grzywki oraz fryzury niemal męskie np. fryzura na pazia.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?