Fryzury z grzywką dużą popularnością cieszą się od wielu lat i stawia na nie wiele kobiet. Grzywka pasuje bowiem kobietom w każdym wieku i to niezależnie od kształtu twarzy. Trzeba jedynie dobrać ją odpowiednio do owalu buzi.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Kasia Szymańska ? (@worldofblond)

Modne fryzury z grzywką

Popularność fryzur z grzywką cały czas nie maleje. Takie rozwiązanie cenią sobie panie, które chcą prezentować się modnie i nowocześnie zarazem. Grzywka na bok czy prosta grzywka to także świetny sposób na zmianę wyglądu bez skracania włosów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Wojciechowska (@mama_milankaa)

Warto jednak pamiętać o tym, że grzywka dość szybko przetłuszcza się. Przylega bowiem bezpośrednio do skóry na czole. Dlatego wymaga codziennej pieleŋnacji. Dodatkowo bardzo szybko rośnie. Trzeba ja więc regularnie podcinać, aby cały czas prezentowała się tak samo efektownie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @katharina_86_

Komu pasują fryzury z grzywką?

Okazuje się, że fryzury z grzywką pasują do każdej kobiety, ale trzeba je dobrać odpowiednio do wieku oraz kształtu twarzy. Nastolatki pozwolić sobie mogą na fryzury z asymetryczną grzywką i odważne cięcia, z kolei panie  w dojrzałym wieku powinny postawić na propozycje spokojniejsze i bardziej stonowane.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ewelina Kowalczyk (@matka.z.hashimoto)

Aby grzywka dobrze prezentowała się na włosach cienkich i delikatnych, nie należy jej mocno cieniować. Natomiast prosta grzywka o dużej gęstości wymaga przerzedzenia. Tylko wówczas nabiera nieco lekkości.

Fryzury z grzywką najlepiej pielęgnować za pomocą szczotki okrągłej lub wałków rzepowych, które pozwalają uzyskać odpowiedni kształt włosów.

Najciekawsze fryzury z grzywką

Krótka fryzura z grzywką zaczesaną do tyłu to świetna propozycja na wieczorne wyjścia. Taka fryzura odmładza twarz, a przy okazji ja eksponuje. Przy okazji jest niezwykle praktyczna i szybka do przygotowania. Wystarczy zaopatrzyć się w wosk czy pastę do stylizacji włosów. Fryzura z grzywką zaczesaną do tyłu dobrze sprawdza się u posiadaczek twarzy owalnej czy kwadratowej.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Szulc (@fiufiubyagataszulc)

 

Elegancko zawsze prezentuje się fryzura z prostymi włosami i prostą grzywką. To opcja idealna dla pań o grubych i prostych włosach, a jednocześnie szczupłej, podłużnej lub owalnej twarzy. Nie sprawdzi się jednak przy okrągłych rysach twarzy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa (@fragolka)

Grzywka na bok to z kolei propozycja dla kobiet, które chcą podkreślić swoje rysy twarzy i przy okazji nadać sobie nieco tajemniczości. Fryzura tego typu nie jest odpowiednia dla pań o włosach cienkich i delikatnych.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Aneta Giovanna (@aneta.giovanna)

 

Ostatnią opcją jest fryzura z grzywką półokrągłą, krótką,  która najlepiej sprawdza się na włosach prostych i gęstych. Na ogół grzywka sięga przy tym do połowy czoła. Jej odmianą jest tzw. fryzura bowl cut przypominająca klasycznego pazia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Wioletta Korszniak (@czarny_chaber)

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?