Średniej długości fryzury są cały czas bardzo modne i przy okazji wygodne. Włosy półdługie można upinać na wiele różnych sposobów. Równie efektownie prezentują się po prostu opuszczone na ramiona. Fryzury na średnie włosy bywają nie tylko awangardowe i oryginalne, ale i naturalne oraz bardzo kobiece. Dodatkowo wcale nie wymagają one zastosowania wielu kosmetyków utrwalających.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Łepska (@olsss.hair)

Włosy półdługie

Włosy średniej długości są bardzo modne od wielu sezonów. Długość midi jest pożądana przez największe gwiazdy. W tym przypadku włosy kończą się między kośćmi łopatek a linią żuchwy. Są one bardzo wygodne. Przede wszystkim można je łatwo upiąć i to na różne sposoby, a przy okazji nie trzeba się martwić o zniszczone końcówki. Ponadto włosy sięgające do ramion są kobieco, a jednocześnie lżejsze niż długie. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele kobiet na nie stawia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez me&myphotos (@wiolawajola)

Popularne fryzury na średnie włosy

Średniej długości włosy można przede wszystkim upiąć w zgrabny kucyk. To fryzura, która skutecznie podnosi włosy do góry, ale jednocześnie ich nie skręca. Kucyk ma wiele zalet. Bardzo dobrze sprawdza się na co dzień, ale można na niego postawić również w pracy czy na uczelni. Kucyk w razie potrzeby można utrwalić lakierem czy nieco przygładzić woskiem. Część włosów warto również wypuścić na bok, o ile włosy zebrane do góry nie pasują do danego kształtu twarzy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Patrycja Bieńkowska-Szela (@studiofryzurpatrycjab)

Z kolei wieczorem lepszym rozwiązaniem są włosy rozpuszczone, które prezentują się zawsze świeżo i naturalnie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @karolina.sowinska

Efektowne i wygodne średniej długości fryzury

Fryzury z włosów półdługich zawsze prezentują się kobieco, a przy tym odmładzają. Do tego są wygodne, proste do wykonania i pasują w zasadzie do każdego kształtu twarzy. Panie o owalnej i okrągłej twarzy powinny zdecydować się na fryzury z mocnym cieniowaniem i raczej skośną grzywką. Wówczas fryzura nieco wysmukli twarz i optycznie ją wyszczupli. Włosy średniej długości można dowolnie stylizować. Dobrze prezentują się zarówno związane, jak o rozpuszczone.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Pikolina (@kasia_pikolina)

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się przede wszystkim lob. To nieco dłuższa wersja klasycznego boba, którą niekiedy nazywa się również long bob. To nic innego jak włosy sięgające ramion. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest prostota. Włosy sięgające ramion są bowiem wygodne i pasują do wielu kobiet. Poza tym nie wymagają długich zabiegów pielęgnacyjnych czy precyzyjnego układania fryzury.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Sam Villa (@samvillahair)

Panie, które lubią nieco chaosu na głowie mogą zdecydować się na włosy średniej długości z grzywką. Pasuje ona w zasadzie do każdych włosów - zarówno prostych, jak i kręconych czy falowanych.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?