Krótkie fryzury damskie prezentują się jednocześnie elegancko i bardzo nowocześnie. Mimo, że są krótkie można je stylizować na wiele różnych sposobów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Studio Hair & Lashes (@studio_hair_lashes)

Modne krótkie fryzury a kształt twarzy

Podczas wybierania krótkiej fryzury warto wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy. Posiadaczki twarzy owalnej powinny postawić na fryzurę krótką z grzywką np. zaczesaną na bok. Panie o twarzy okrągłej muszą unikać fryzur krótkich, które odsłaniają uszy i skronie. W przypadku twarzy kwadratowej warto postawić na krótkie włosy z grzywką bądź krótkiego boba.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Atelierliwskaemilia (@atelierliwskaemilia)

U pań z wysokim czołem sprawdzają się fryzury z grzywką. Kobiety o mocno zarysowanej żuchwie powinny z kolei zdecydować się raczej na nieco krótsze włosy z tyłu i dłuższy  po bokach. W celu zatuszowania szerokiego czoła można zdecydować się na asymetryczną grzywkę.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Anna (@halime_pl)

Modne fryzury z krótkimi włosami w roli głównej

Od kilku sezonów stawia się przede wszystkim na naturalność. Perfekcyjnie ułożone włosy odeszły w zapomnienie. Zawsze dobrze prezentują się krótkie włosy w wersji lekko zmierzwionej, potarganej. Fryzury powinny prezentować się lekko i naturalnie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Żanetta Świderska (@zanettaswiderska)

Krótkie włosy można na różne sposoby stylizować. Grzywka dobrze prezentuje się zarówno wyprostowana, jak i podniesiona. W tym drugim przypadku optycznie wyszczupla twarz. Modne są również wygolone boki, które nadają całości awangardowego wyglądu. Popularnym rozwiązaniem jest ponadto strzyżenie na ponadczasową chłopczycę. To fryzura, która tylko na pierwszy rzut oka wydaje się być mało kobieca. W praktyce jednak kobiety w krótkich włosach prezentują się bardzo kobieco.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Aśka Mach (@a.szczureczek)

Krótkie włosy - najciekawsze fryzury

Jedną z najmodniejszych fryzur dla krótkich włosów jest od niedawna pixie cut. To włosy krótkie z tyłu i nieco dłuższe z przodu. Odsłaniają one szyję i kark, wysmuklając optycznie twarz. Przy okazji prezentują się bardzo elegancko. Takie cięcie pasuje przede  wszystkim do włosów naturalnych.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Daniele De Angelis LDN (@daniele_deangelishair)

Na dobre powróciła również fryzura na pazia. Cechuje się ona idealnie przystrzyżoną grzywką i dokładnie zaczesanymi pasmami włosów.  Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się przy włosach ciężkich i prostych, które nie mają tendencji do falowania. W praktyce jest to fryzura delikatna i kobieca.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ▪️L A L A▪️ (@lalaxliliac)

Krótkie włosy często idą w parze z wyrazistymi kolorami. Od kilku lat coraz częściej spotkać się więc można z włosami różowymi, szarymi czy niebieskimi. Takie rozwiązania już mało kogo szokują. Tymczasem krótkie fryzury w wyrazistym kolorze prezentują się zawsze niecodziennie i awangardowo.

Rozwiąż Quiz i sprawdź jaki masz styl?