Każdy z nas miewa sny, ale nie zawsze je pamiętamy po przebudzeniu. Od tysięcy lat ludzie zastanawiają się nad znaczeniem snów, często doszukując się ukrytego w nich znaczenia dla przyszłych zdarzeń. Często sny są odbiciem naszych przeżyć, lęków czy pragnień. Powstały niezliczone opracowania, zawierające opisy symboli, najczęściej przewijające się w czasie snu, wraz z przyporządkowaniem im pewnych znaczeń.

Interpretacje zawarte w sennikach nie zawsze są dosłowne, czasami wskazują nam pewien kierunek możliwych zdarzeń albo są niejasnym odbiciem przeszłości i towarzyszących nam emocji. Pośród wielu ciekawych symboli z marzeń sennych, na uwagę zasługuje fryzjer i przeróżne konfiguracje snów o tematyce pochodnej.

Tak jak w prawdziwym życiu, widok fryzjera podczas snu, może zwiastować pewne zmiany, np. rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Można również doszukiwać się w tym ostrzeżenia przed podejmowaniem zbyt pochopnej decyzji. To swoista metafora, ponieważ w realnym życiu nieraz pewnie okazywało się, że brawurowa zmiana uczesania, podjęta pod wpływem chwili, z czasem także okazywała się zbyt pospieszną.

Zdarza się jednak, że we śnie to my wcielamy się w rolę fryzjera. W tym wypadku należy doszukiwać się tutaj dla nas przestrogi przed nieodpowiednim zachowaniem. Być może chodzi tu o zwrócenie uwagi na to, aby okiełznać gorsze cechy naszego charakteru, być mniej porywczym, stonowanym w różnych osądach. To ostrzeżenie przed skutkami zbytniego egoizmu i zwrócenie uwagi na potrzebę traktowania bliskich ludzi z większym szacunkiem.

Ścinanie i modelowanie fryzury - znaczenie

Z kolei kiedy mamy do czynienia z motywem ścinania i modelowania fryzury, ze szczególnie udanym efektem, sen taki może być dla nas oznaką nastania spokoju i uporządkowania ważnych spraw.

Farbowanie włosów we śnie

Samo farbowanie włosów w trakcie wizyty w zakładzie fryzjerskim, sugeruje potencjalne bardzo korzystne zmiany w naszym otoczeniu, wyglądzie, a nawet w sferze życiowych wartości. Utarło się przeświadczenie, że jeśli fryzjerem jest kobieta, to jest to zwiastunem romansu, natomiast, w sytuacji, gdy obcina nas mężczyzna, prawdopodobnie przyjdzie nam się zmierzyć z kryzysem i kłopotami sercowymi.

Skaleczenie podczas strzyżenia - znaczenie

Skaleczenie podczas strzyżenia zwraca nam uwagę, żebyśmy nie przejmowali się plotkami i pomówieniami nieżyczliwych nam ludzi. Większość interpretacji snów związanych z fryzjerem ma pozytywny wydźwięk, jednak w niektórych sennikach czynność golenia, jest zapowiedzią kontaktu z oszustem i napomnieniem do bycia szczególnie ostrożnym.

Zobacz znaczenie innych snów