Ludzie spod znaku Skorpiona postrzegani są jako tajemniczy. Jednocześnie są pełni sprzeczności i szybko zmieniają zdanie. Mówi się, że po Skorpionie można spodziewać się właściwie wszystkiego. Najpewniejsze jest jednak, że ta osobowość jest wierna i lojalna, a przede wszystkim nie odtrąca bliskich osób i jest w stanie zrobić dla nich wszystko. Co jeszcze wiemy o zodiakalnych Skorpionach?

Skorpion - pochodzenie znaku zodiaku

Skorpion jest ósmym astrologicznym znakiem zodiaku. Przypisywany jest osobom urodzonym pomiędzy 22/23 października a 21/22 listopada, czyli w czasie, kiedy Słońce znajduje się na odcinku ekliptyki pomiędzy 210° a 240° długości ekliptycznej. 

Skorpion był rozpoznawany już pięć tysięcy lat temu przez cywilizację Sumerów i nazywany był Gir - Tab.

Jego historia natomiast ściśle wiąże się z historią Oriona, który był potężnym myśliwym i pewnego dnia oznajmił, że jest w stanie zabić wszystkie zwierzęta żyjące na Ziemi. To właśnie Skorpion był tym, który zabił groźnego myśliwego. Istnieje kilka legend, które wyjaśniają, z czyjej inicjatywy Skorpion przystąpił do walki z Orionem. Jedna z nich mówi, że stało się to z przyczyna Gai, która wysłała go do myśliwego po tym jak zgwałcił Artemidę, grecką boginię przyrody i łowiectwa. Według innej opowieści, polecenie padło od Matki Ziemi, która miała dość przechwał Oriona dotyczących jego siły i męstwa. Jedno jest pewne - Skorpion pokonał przeciwnika, a oglądający walkę Zeus zachwycił się nią na tyle, że postanowił walczących umieścić na niebie na przeciw siebie. Od tego czasu Orion wschodzi tylko wtedy, kiedy Skorpion zajdzie i odwrotnie - Skorpion pojawia się na niebie tylko pod nieobecność Oriona.

Grecy uważali, że konstelacja Skorpiona składa się z dwóch nieodłącznych części - z kleszczy i ciała. Rzymianie natomiast. w 46 roku p.n.e. po reformie kalendarza przez Juliusza Cezara, skrócili okres jego panowania i skrócili jego wydłużone kleszcze, tworząc w ten sposób nowy gwiazdozbiór - Wagę. 

Charakter i cechy osobowości Skorpiona

Skorpion jest znany przede wszystkim z determinacji i silnego zaangażowania we wszystko co robią. Osoba spod tego znaku nie boi się wyzwań, jest odważna i silna. Podejmuje walkę nawet wtedy, kiedy przeczuwa, że może to być pojedynek przegrany. Im bardziej jest ona jednak zacięta, tym większą satysfakcję z niej czerpie. Skorpiona uszczęśliwia już sama świadomość, że miał odwagę, aby stawić czoło trudnemu przeciwnikowi. Jakakolwiek porażka nie jest dla niego powodem do poddania się i zatrzymania w miejscu. Jako człowiek ambitny, podnosi się i szybko zaczyna odrabiać straty. Osiągnięcie założonego celu jest dla Skorpiona bardzo istotne, dlatego niejednokrotnie jest w stanie poświęcić całe życie na jego realizację. 

Skorpion ma bardzo dobrą pamięć, dlatego nie zapomina wyrządzonych jemu i jego najbliższym krzywd, ran i poniżeń. Może chować urazę nawet po upływie wielu lat i w najmniej oczekiwanym momencie zaatakować w celu dokonania zemsty. Charakteryzuje się również bardzo silnym poczuciem sprawiedliwości, przez co nie spocznie póki winni nie zostaną ukarani. Dla Skorpiona wszystko jest czarne albo białe - nie ma stanów pośrednich. Dlatego też, bardzo często popada w skrajności i gubi się w nich, gdyż nie potrafi odnaleźć równowagi. Jeśli wybiera bardziej destrukcyjną stronę, jego działanie może mieć zły wpływ na wiele osób w jego otoczeniu. Jest osobą bardzo silną, dlatego może powoli niszczyć nie tylko siebie, ale również najbliższych. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, kiedy pozwala na to, aby rządziła nim podejrzliwość i zazdrość.

Zalety Skorpiona: przenikliwość, odwaga, nieustępliwość, spostrzegawczość, namiętność, lojalność, wierność, zaradność.

Wady Skorpiona: zazdrość, bezkompromisowość, mściwość, kłamliwość, zaborczość, pragnienie władzy, pamiętliwość, skłonność do manipulacji.

Skorpion - praca i finanse

Świetnie odnajduje się we wszystkich kwestiach dotyczących finansów. Doskonale zna się na "robieniu pieniędzy" a okazję do dobrej inwestycji wyczuwa na kilometr. Myśli o przyszłości, dlatego już od najmłodszych lat stara się gromadzić odpowiedni kapitał, którym w ciągu swojego życia odpowiednio dysponuje. Skorpion jest jednak z natury nieprzewidywalny, co oznacza, że może popaść w przeciwną skrajność i mieć wielkiego pecha w kwestiach finansowych. Skutkuje to tym, że staje się skąpy i ogranicza wszelkie wydatki do minimum. Bez względu na szczęście bądź pecha w tej dziedzinie, osoba spod tego znaku zodiaku jest zawsze gotowa na inwestycje, które są jej zdaniem ważne i korzystne.

Skorpion odnajdzie się w każdym zawodzie pod warunkiem, że wykonywana praca będzie dla niego satysfakcjonująca. Jeśli będzie to coś, co lubi zaangażuje się bez reszty i będzie solidnie wykonywał swoje obowiązki. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek tarcia pomiędzy nim a współpracownikami, wycofa się i będzie pracował tylko i wyłącznie z konieczności.

Skorpion - miłość i związki

W miłości Skorpion nie pozwala na żadne kompromisy. Istnieją dla niego tylko dwie drogi - kocha całym sercem, albo szczerze nienawidzi. Wiąże się tylko z osobami, które darzy szczerym uczuciem, a miłość jest dla niego jedną z najważniejszych wartości w życiu. Można wręcz powiedzieć, że miłość dla Skorpiona jest tak samo ważna jak powietrze czy woda, co wyróżnia go na tle pozostałych znaków zodiaku. Nie potrafi żyć bez bliskości drugiej osoby, dlatego wytrwale szuka swojej bratniej duszy. W związku, Skorpion najlepiej odnajdzie się z osobami spod znaku Raka, Koziorożca, Ryb, Byka, Panny i Skorpiona.