Według wierzeń, Panna to Astrea, córka Zeusa i Temidy, która sprawowała panowanie nad ludźmi, będąc boginią sprawiedliwości. Gdy niezadowoleni mieszkańcy ziemi zaczęli stanowić dla niej zagrożenie, powróciła na niebo, gdzie utworzyła gwiazdozbiór Panny.

Kiedy urodziły się osoby spod znaku Panny?

Panna jest szóstym astrologicznym znakiem zodiaku. Obejmuje osoby urodzone pomiędzy 23 sierpnia a 22 września. Ich żywiołem jest ziemia, kolorem – niebieski, szary i beżowy, a szczęśliwym kamieniem – jaspis i szafir.

Charakter i najważniejsze cechy zodiakalnej Panny

Najważniejszymi cechami Panny są niezwykła staranność oraz pedantyczność w wykonywanych czynnościach. Panna jest bardzo krytyczna dla siebie i innych, wnikliwie analizuje, dzięki czemu jej działania są bardzo efektywne. Czasami jest zrzędliwa i potrafi czepiać się naprawdę nieistotnych szczegółów. Lubi pomagać innym, ale jednocześnie często krytykuje wiele osób. Nierzadko zdarza się, że Panna jest znakiem mało tolerancyjnym, wyszukującym wady u pozostałych ludzi.

Panna to osoba bardzo skupiona na własnym zdrowiu i dbająca o nie. Rzadko choruje, ale jeśli już pojawi się jakaś dolegliwość – jest ona bardzo wyolbrzymiana, urastając do rangi wręcz śmiertelnego niebezpieczeństwa i zagrożenia życia. Bardzo dba o czystość swojego ciała i otoczenia, a także czystość intencji i sytuacji – na co zwraca dużą uwagę także u innych osób.

Zodiakalna Panna jest dość konserwatywna i starannie analizuje każdą sytuację, szczególnie przed podjęciem ważnej decyzji. Posiada olbrzymią wiedzę na wiele tematów, którą często i chętnie wykorzystuje. Na bieżąco stara się także pogłębiać wszechstronne informacje, wyciągając z nich wnioski i skutecznie wykorzystując w praktyce. Jest ukierunkowana na osiągnięcie pożądanych rezultatów i bardzo skuteczna w swoim działaniu. Zauważa szczegóły, które umknęły wielu innym osobom. Umie korzystnie oddzielić rzeczy pożyteczne i wartościowe od tych niepraktycznych i szkodliwych. Czasami jej pedantyzm i skłonność do perfekcji może niestety przybrać wręcz chorobliwy wymiar, nierzadko utrudniając życie także najbliższym osobom z otoczenia Panny.

Kobieta Panna jest schludna, praktyczna i opiekuńcza, będąc osobą odpowiedzialną i godną zaufania. Mężczyzna panna jest doskonałym rzemieślnikiem, zręcznym i uzdolnionym perfekcjonistą w dziedzinach naukowych i praktycznych.

Panna – praca i finanse

Panna jest osobą inteligentną i często dobrze wykształconą. Jej praca musi ją interesować i zadowalać – inaczej nie będzie chciała jej wykonywać. Dobrze radzi sobie w stresujących sytuacjach, potrafi skutecznie rozwiązać poważne zawodowe problemy, jest zdyscyplinowana i wspiera pozostałych współpracowników. Bardzo skrupulatnie podchodzi do powierzonych jej obowiązków. Jest perfekcjonistką, starającą maksymalnie przykładać się do wykonywanych zadań. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, i nie boi się nawet najbardziej odpowiedzialnych poleceń służbowych. Często zajmuje się magazynami czy archiwami, w których panuje nienaganny porządek i wszystko ma swoje miejsce. Najlepszą profesją dla Panny będzie naukowiec, księgowy, rzemieślnik czy lekarz. Dobrym wyborem będzie wolny zawód lub własna firma.

Zodiakalna Panna jest oszczędna i ostrożna w wydawaniu pieniędzy. Dokładnie zastanawia się nad każdym zakupem, wybierając rzeczy jedynie absolutnie niezbędne. Nie jest skąpa – na dobrej jakości przedmiot potrafi przeznaczyć sporą sumę pieniędzy – jednak jest to zakup dogłębnie przeanalizowany. Szuka możliwych oszczędności, odwiedzając liczne sklepy w poszukiwaniu obniżek i atrakcyjnych cen. Panna jak ognia unika długów; dba o porządek w finansach, terminowe płacenie należności i jak najlepsze zabezpieczenie niezbędnych potrzeb. Umie systematycznie oszczędzać, dzięki czemu na jej koncie zawsze jest obecna odpowiednia kwota gotówki.