Strzelec jest dziewiątym z kolei znakiem astronomicznym, a jego historię odnajdziemy w mitologii starożytnej Grecji, los Strzelców bowiem ściśle związany jest z centaurem Chironem. Centaury w literaturze ukazywane są jako istoty o hulaszczym trybie życia, waleczne i groźne. Jednak Chiron wzniósł się ponad stereotypy. Okazał się najbardziej cywilizowanym z Centaurów, czym zaskarbił sobie szacunek Zeusa, który postanowił umieścić go na niebie.

Kim jest zodiakalny Strzelec?

Zodiakalny Strzelec to osoba, która urodziła się pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia. Człowiek urodzony pod znakiem Strzelca określany jest mianem dobrego i ugodowego. Pragnie żyć bezproblemowo i wygodnie, nie oznacza to jednak, że pozbawiony jest ambicji. Lubuje się w poszerzaniu wiedzy, przekracza swoje granice, lubi przygody, tryska szczerością, entuzjazmem i optymizmem. Godzenie wygody i przygody nie zawsze idzie w parze, dlatego Strzelce mają często problem z wypośrodkowaniem swoich oczekiwań. Strzelec jest idealistą — jeśli znajdzie cel lub zainteresuje go jakaś dziedzina życia, sztuki, mechaniki, muzyki — niezłomnie dąży do tego, aby się w niej realizować i ją zgłębiać. Strzelcowi patronuje ogień, co sprawia, że jest on niezmiernie silnym charakterem. Jest bardzo pracowity i kreatywny, a przy tym praktyczny. Lubi działać, nawiązywać nowe kontakty i ma doskonały kontakt z ludźmi, co owocuje dużą ilością znajomych, na których może liczyć w trudnych chwilach. Nie boi się zmian, w otoczeniu uważany jest za szczęściarza, ponieważ z opresji wychodzi zawsze obronną ręką.

  • Odpowiednik w chińskim zodiaku — szczur
  • Żywioł — ogień
  • Planeta rządząca — Jowisz
  • Metal — cyna
  • Kolor — niebieski, purpurowy
  • Kamień — opal, turkus, topaz, ametyst, szafir
  • Zawód — pracownik biura podróży, lekarz, sędzia, duchowny, dziennikarz, wykładowca, prawnik, prezenter, weterynarz, filozof, sportowiec

Strzelec — rodzina, trudna miłość i związki

Strzelec pomimo tego, że jest niezwykle towarzyski i nawiązuje mnóstwo znajomości — nie jest łatwą zdobyczą i łatwym partnerem. Ze swoim otwartym charakterem woli poznawać, podróżować, imprezować, zamiast osiąść w gnieździe i założyć rodzinę. To egzemplarz, który jest idealnym materiałem na towarzysza, kumpla i przyjaciela, ale niekoniecznie na żonę lub męża.  Jest także nieufny w relacjach damsko-męskich i trudno zaskarbić sobie jego zaufanie. Obserwuje, poznaje, ukrywa swoje uczucia, trudno usidlić go i zdobyć za męża.

Pani Strzelec 

Przykłada ogromną wagę do wyglądu i zachowania mężczyzny. Nie dla niej niedbale ubrany maczo z cwaniackim uśmiechem, bezczelną pewnością siebie i niezbyt wyszukanym słownictwem. Okazywanie względów, szarmancki sposób bycia, podarowane kwiaty czy upominki to niekwestionowany klucz do serca Pani Strzelec i domena adoranta. Sama również jest okazem dbałości o siebie — już na pierwszy rzut oka wiemy, że to prawdziwa dama, dumna i nieco wyniosła.

Pan Strzelec 

To wymagający partner. Jego partnerka musi być zadbana, błyskotliwa, inteligentna i interesująca. W myśl zasady, że łatwiej zdobyć męża niż go przy sobie utrzymać — jeśli Pan Strzelec się znudzi, niebawem poszuka sobie innych przygód. Z ogromną satysfakcją oddaje się podbojom miłosnym, lubi polować jak na prawdziwego strzelca przystało. Czasem tylko wiek zmusi go do stabilizacji.

W miłości Strzelec ceni sobie brak stagnacji i relacje, w których zawsze dzieje się coś ciekawego. Nie ukrywa stylu swojego życia i umiłowania wolności, której potrafi poświęcić się całkowicie. Właśnie dlatego Strzelec jest trudnym partnerem na stałe. Potrzebuje partnerki żywiołowej, ruchliwej, radosnej, takiej, która nadąży za jego pragnieniami i podróżami, zrozumie je i będzie chciała być częścią takiego życia, jakie on prowadzi.

Horoskop partnerski:

Związki — relacje pozytywne: Baran, Waga, Lew, Wodnik

Lepiej unikać: Panna, Koziorożec, Byk, Rak

Strzelec — praca i finanse

Praca jest dla Strzelca bardzo ważna. Tak jak w życiu prywatnym, również w zawodowym zawsze musi dziać się coś ciekawego. Ponadto zamiłowanie do wolności jest u Strzelca dominujące i średnio nadaje się na podporządkowanego szeregowego pracownika korporacji siedzącego za biurkiem. Łatwiej jest mu się odnaleźć we własnej działalności, gdzie sam sobie jest panem i nie musi się do nikogo przymilać, a wrodzona szczerość nie jest problemem. Zna się na ludziach i doskonale potrafi poznać, kto nadaje się na współpracownika a kto nie. Pomimo tego, że nie lubi czuć nad sobą wyższości przełożonych, w obliczu dobrej płacy zapewniającej mu byt i życie, o jakim marzy, jest skłonny do kompromisu i skupienia na pracy całej swojej uwagi. W wyniku ogromnej charyzmy, jaką się wykazuje, jest szybki i skuteczny. Często zostaje zauważony i doceniony przez przełożonych, co kończy się awansem. Dlatego właśnie zdarza się, że nie jest zbyt lubiany przez współpracowników.

Finanse to dla Strzelca rzecz nabyta, konieczna dla spełniania swoich marzeń i zachcianek. Nie potrafi on oszczędzać, to co zarobi woli wydawać na bieżące wydatki i przyjemności, nie troszcząc się zbytnio o przyszłość.

Znane Strzelce

Sir Winston Churchill, Ludwig van Beethoven, Tina Turner, Adam Małysz, Jimi Hendrix, Brad Pitt, Robert Kubica, Ozzy Osbourne, Steven Spielberg, Mark Twain, Christina Aguilera, Bruce Lee, Katarzyna Skrzynecka, Maryla Rodowicz, Jane Fonda, Józef Piłsudski, Charles de Gaulle, Emmanuel Macron, Krystyna z Dynastii Wazów.