Bliźnięta są trzecim znakiem zodiaku, są wszechstronne, bystre i przebojowe. Potrafią dostosować się do każdej nowej sytuacji, nie lubią stagnacji i nudy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o znaku zodiaku Bliźnięta, koniecznie przeczytaj poniższy opis.

Bliźnięta - krótki rys historyczny

Konstelacja Bliźniąt, czyli dwie z najjaśniejszych gwiazd znajdujących się na niebie były łączone z mitami praktycznie we wszystkich kulturach. Egipcjanie utożsamiali je z dwoma kiełkującymi ziarnami, natomiast w innej kulturze uznawano je za parę kozłów. Dopiero mity greckie rozwiały wątpliwości, czym są te dwie gwiazdy. Grecy uważali je za bliźnięta, które trzymają się za ręce, nazwano je Kastor i Polluks. Bliźnięta te należały do załogi Argonautów, obydwaj mieli tą sama matkę Ledę i innych ojców, jednym z nich był Tyndareos- król Sparty, natomiast drugim nie kto inny jak Zeus. Bliźniacy mieli siostrę Helenę, która była królową Sparty i to przez nią rozpętała się słynna Wojna Trojańska. Kastorem niestety zginął w walce, natomiast Polluks był nieśmiertelny i cały czas rozpaczał po śmierci swojego brata. Ojciec Polluksa z litości nad synem pozwolił zamieszkać im zarówno na Olimpie jak i w Hadesie. Niestety brat tak tęsknił za Kastorem, że z bezsilności poprosił swojego ojca o nieśmiertelność dla swojego brata. Wówczas Zeus aby spełnić prośbę swojego syna Polluksa, postanowił, że umieści obydwóch braci na niebie.

Przedział dat w których osoba o danym znaku się urodziła

Znak zodiaku Bliźniąt obejmuje przedział od 22 maja do 21 czerwca, jednak dokładne ramy czasowe zależą od rocznika, dlatego bardzo często można spotkać przedział od 21 maja do 20 czerwca.

Charakter i cechy osoby spod znaku Bliźniąt

Osoby urodzone w znaku Bliźniąt to intelektualiści, o bardzo dobrze rozwiniętych umiejętnościach logicznych. Jest rozsądna, bystra i wszechstronna. Bliźniaki mają szybką reakcję myślową, w związku z czym zainteresują się kilkoma rzeczami na raz jednak tak naprawdę ani jedna nie zaprzątnie ich myśli bez dłuższą chwilę. Osoby spod tego znaku potrafią bardzo płynnie i sugestywnie mówić. Bardzo często zdarza się, że wszechstronne zainteresowania nie idą w parze z dokładnością. Bardzo szybko nudzą się stałością i brakiem rozwoju. Bliźnięta bardzo szybko potrafią wyrobić sobie własne zdanie, a co za tym idzie potrafią równie szybko je zmienić. Bardzo często niestety mylą się w swoich osądach. Osoby spod znaku Bliźniąt lubią częste zmiany, podróże oraz ruch. Dodatkowo satysfakcję sprawiają im potyczki słowne. Doskonale odnajdują się we wszystkim co jest aktualnie w modzie, a do tego lubią elegancję. Są osobami rozmownymi, aktywnymi oraz bardzo błyskotliwymi.

Należy pamiętać, że Bliźniaki nie lubią stagnacji, zbyt długiego rozmyślania oraz zamykania się w sobie. Dużo bardziej lubią szybkie tempo i życie pełne wrażeń. Są dobrymi słuchaczami, z wyczuciem humoru, mającymi miliony pytań. Bliźnięta są znane ze swojej ogromnej wiedzy, ponieważ zawsze znajdzie wolną chwilę na przeczytanie książki lub gazety. Bliźnięta należą również do osób impulsywnych i bardzo nerwowych, a do tego upartych, dzięki czemu osiągają wyznaczone przez siebie cele. Równie często uchodzą za osoby bujające w obłokach i mające dwie twarze. Jednak dzięki takim cechom potrafią osiągnąć w swoim życiu rzeczy praktycznie nie do zrobienia.

Zodiakalne bliźnięta: praca i finanse

Bliźnięta są znane z zamiłowania do zmian, w związku z czym często zmieniają zawód, dziedzinę w jakiej chcą pracować, a co za tym idzie sama pracę. Najlepszym zawodem jest ten który wymaga bardzo dużo intelektu oraz kreatywności. Lubią one działać oraz walczyć nie tylko za pomocą słów pisanych ale również tych wypowiedzianych. Ponieważ Bliźnięta lubią pisać, najchętniej wybierają zawody związane z pisaniem i duża ilością ruchu. Dobrze odnajdą się w dziennikarstwie oraz byciu reporterem, a także ze względu na gadulstwo przedstawicielem handlowym.

Osoby spod znaku Bliźniąt nie nadają się do wydajnej pracy a co za tym idzie do bycia konstruktywnym, ponieważ są bardzo niecierpliwe. Jego idealna praca to bycie posłańcem, czy też osobą która będzie przekazywała opinie i idee innych osób. Doskonale odnajdzie się również pracując ze sprawozdaniami oraz informacjami, które będzie musiał przelać na papier. Pracując Bliźniak robi to sprawnie i szybko, bo zbyt długa praca nad jedna rzeczą po prostu się mu nudzi. Bliźnięta odnajdą się również w zawodzie informatyka i architekta, a także szalonego naukowca. Jeśli chodzi o finanse to Bliźniak potrafi wydać pieniądze bez zbędnego zastanowienia się, jednak z drugiej strony potrafi być skąpcem i prawdziwym dusigroszem.

Bliźnięta: miłość i rodzina

W kwestiach związanych z miłością Bliźniaki kierują się głównie sympatią do drugiej osoby. Bardzo często uważane są za podrywaczy, a wszystko przez to, że tryskają dobrym humorem i potrafią rozmawiać z każdym. Do osiągnięcia szczęścia Bliźniakowi jest potrzebna druga osoba. Dlatego też miłość jest największym dążeniem i celem jaki Bliźniak stawia sobie w życiu. Poszukują bratniej duszy, która je zrozumie, i wyrazi chęć na spędzenie reszty życia u ich boku. Samotne Bliźniaki bardzo często wdają się w przelotne romanse tylko po to żeby w końcu znaleźć w końcu odpowiednią osobę, z którą połączy ich bardzo głęboka więź emocjonalna i duchowa. Bliźniaki są bardzo sprawnymi kochankami, dla których sprawienie przyjemności drugiej osobie jest niezwykle ważne. Rodzic spod znaku Bliźniąt ma bardzo dobry kontakt ze swoimi dziećmi, dzięki temu że jest zwariowany a zarazem dba o rozwój intelektualny swojego dziecka.