Osoby spod znaku Lwa to niezwykle intrygujące jednostki, które uwielbiają osiągać wyznaczone sobie cele, a także dominować w codziennym życiu. Zawsze świetnie się prezentują, mają bardzo dobry gust i budzą ogromne zainteresowanie wśród płci przeciwnej. 

Lew - historia znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew ma bardzo ciekawą historię, powiązaną z greckimi mitami, a konkretniej z mitem dotyczącym dwunastu prac Heraklesa. Wszystkie prace były karą, jaką nałożyła na herosa delficka wyrocznia, ponieważ wymordował on własną rodzinę. Pierwszym zadaniem było zabicie Lwa Nemejskiego i pozyskanie jego skóry dla Eurysteusza. Lew był potworem, który niepokoił mieszkańców doliny Nemei. Herakles przystąpił więc do wykonania zadania, jednak na początku nie wszystko układało się zgodnie z jego planem. Strzały odbiły się od lwa, miecz zgiął się na jego skórze, a maczuga pękła na głowie. Wreszcie, gdy potwór wszedł do jaskini, Herakles zasypał przednie wejście kamieniami, a sam zakradł się od drugiej strony. Wtedy w ciemnościach udusił potwora i zdarł z niego skórę. Eurysteusz, nie spodziewał się, że heros podoła temu zadaniu, dlatego przeraził się, gdy ten wrócił do miasta. Od tamtego czasu ukrywał się przed synem Zeusa. Wszelkie wiadomości wymieniał za pośrednictwem herolda Kopreusa. Herakles wykorzystał skórę jako okrycie wierzchnie, a z głowy lwa wykonał hełm. Zeus był tak pełen podziwu dla siły bestii, że postanowił rozsławić ją pod postacią gwiazdozbioru. Do znaku zodiaku Lwa należą osoby, które urodziły się w przedziale 23 lipca - 23 sierpnia.

Cechy charakteru zodiakalnego Lwa

Lew jest niezwykle dynamicznym człowiekiem. Wszelka stagnacja i rutyna powodują u niego znudzenie i irytację. Lwy są także wyjątkowo twórcze i często mają artystyczne dusze. Nie marnują swojego potencjału i robią wszystko, aby wykorzystać go w stu procentach. Oznacza to także, że są świadomi swoich zalet i talentów. Lwy bardzo często skupiają się na sobie i swoich sukcesach. Uwielbiają dobrze się prezentować, co zwykle jest powiązane z narcyzmem. To charyzmatyczne jednostki, które przyciągają innych jak magnes. Osoby z gwiazdozbioru lwa, uwielbiają być w centrum uwagi. Chcą, aby wszystko kręciło się wokół nich. Czasami powodują niezrozumienie, gdy wciąż chcą dominować w towarzystwie. Inni ludzie wydają się czasami tylko ich środkami do celu. Jednak to nie prawda. Dlaczego? Astrologicznym władcą lwa jest słońce. Oznacza to, że lwy lubią eksponować blask swojej chwały, ale także troszczą się o innych, mimo że rzadko to okazują. Swój sukces celebrują z dumą, ale chcą, aby inni wzrastali przy nich w górę. Nigdy nie ciągną otoczenia w dół, przez co znajdują sympatię wśród rówieśników. Dążenie do celów, świetna prezencja i towarzyskość mają także swoje wady. Lwy oceniają się bardzo krytycznie. Z największych osiągnięć cieszą się zwykle przez krótki czas, a potem szybko podkopują ich znaczenie. Osoby z gwiazdozbioru lwa często niosą na plecach bagaż zbyt wielkich oczekiwań i ambicji wobec siebie. Czasami spełnienie najwyższych celów oznacza bezustanną walkę i pracoholizm, przez co lwy mogą wydawać się aroganckie.

Jak lew radzi sobie na polu zawodowym?

Jak zostało już wcześniej wspomniane, lwy są bardzo pracowite. Zdarza się, że przestają kontrolować wykonywane czynności i popadają w pracoholizm. Na tle sportowym często przetrenowują organizm, ponieważ stale dążą do lepszych wyników. Lew często nie wie, kiedy przestać i odpocząć. Jednak to sprawia, że zwykle w życiu zawodowym osiąga więcej niż inni.

Lwy nie lubią pracy w grupie, ponieważ to indywidualne charaktery, chodzące swoimi ścieżkami. Praca w grupie może negatywnie wpływać na ich wydajność. Osoby spod tego znaku zodiaku nie boją się pracy pod presją i w trudnych warunkach. Radzą sobie zarówno z pracą fizyczną, jak i mentalną. Lwy ze względu na swoje narcystyczne i indywidualne pobudki lubią niezależność. Często prowadzi ich to do założenia własnej firmy, gdzie będą mogli stać na szczycie hierarchii.

Lew to również perfekcjonista, który nienawidzi porażek. Wszystkie próby zakończone niepowodzeniem będzie analizował w nieskończoność, nawet długo po wydarzeniu. Warto dodać, że ze względu na zawziętość i charakter, lew rzadko odnosi porażki. Dlatego właśnie tak bardzo bierze każdą z nich do siebie.

Znak zodiaku Lew w miłości

Lew to prawdziwy uwodziciel, który zawsze jest otoczony wianuszkiem wielbicieli. Osoba, z którą się wiąże, zwykle musi mieć w sobie coś nietuzinkowego. Lew nie zainteresuje się kimś przeciętnym i bez wyrazu. Druga strona również musi mieć do zaoferowania coś więcej, a najlepiej mieć powodzenie, które potwierdzi, że to dobry wybór. Związki z lwami nie są łatwe. Zwykle takie osoby są sztuczne i zamknięte w sobie. Nie potrafią łatwo okazywać uczuć, ponieważ boją się zranienia. Otwarcie się na drugą osobę jest powiązane z odsłonięciem maski, ale wtedy lew traci swoją ciężko wypracowaną pozycję. Często z tego powodu woli wybrać siebie, aniżeli poważny związek. Jednak jeśli ktoś zaintryguje go naprawdę mocno, jest gotów do wielkich poświęceń i uczuć. Lwy chociaż wydają się surowe, bardzo troszczą się o innych, a już szczególnie o rodzinę. Rodzina stanowi dla lwa najwyższą wartość i sens życia. Dla niej jest gotów zrobić niemal wszystko.