Ludzie od wieków interesują się astrologią. Jedną z gałęzi tej dla wielu tajemnej wiedzy są znaki zodiaku. Jednym z bardziej fascynujących znaków zodiaku jest Byk. Warto dowiedzieć się, czego można się spodziewać po znajomości z osobą spod tego znaku, jakie wartości są dla niej ważne i czy warto wchodzić z nią w bliższe relacje.

Geneza znaku Byka

Według mitologii pod postacią byka władca wszystkich Bogów, czyli Zeus próbował zauroczyć Europę, córkę Agenora. Przybrał postać wspaniałego, śnieżnobiałego byka i przybył na polanę, na której przebywała Europa wraz ze swoimi przyjaciółkami. Zauroczona delikatnością i łagodnością byka, Europa, wskoczyła na jego grzbiet. Zeus nie zastanawiał się długo, skorzystał z okazji i pognał przed siebie. Nie spoczął, dopóki nie przepłynął mórz, nie przeskoczył gór, dopóki nie osiągnął swojego celu, jakim było dotarcie na Kretę. Zeus zdobył kobietę, której pragnął najmocniej w świecie, a na cześć tego wydarzenia, umieścił na niebie znak Byka. Wykazał się sprytem i wytrwałością, niebywałą siłą charakteru. Takie właśnie są zodiakalne Byki, znaki należące do trygonu ziemskiego, których patronką jest Wenus.

Data urodzenia zodiakalnych Byków

Dzień urodzin ma wyjątkowe znaczenie w astrologii. Jest to data, w której rozpoczyna się wspaniała przygoda zwana życiem. Osoby spod znaku Byka urodzone między 20 kwietnia a 20 maja odznaczają się indywidualnymi cechami i upodobaniami. Przyjście na świat w tym okresie determinuje to, jaki ma się charakter i podejście do życia.

Charakterny Byk – jego zalety i wady

Zodiakalny Byk mocno stąpa po ziemi. Na tle innych znaków zodiaku wyróżnia się materializmem i racjonalizmem, lecz nie można odmówić mu niebywałego wdzięku i wyczucia harmonii. W końcu jego patronką jest Wenus. Osoby spod tego znaku szanują tradycję i cenią spokój oraz harmonię w każdej sferze życia. Potrafią dostosować się do życiowych sytuacji niczym kameleony. Są zaradne, ale bywają też flegmatyczne i marudne. Z racji tego, że ważny jest dla nich spokój, niechętnie rywalizują i nie wdają się w słowne oraz fizyczne potyczki. Ich dominującą cechą charakteru jest cierpliwość, ale i ona w ich przypadku ma swoje granice. Lepiej ich nie drażnić, bo tak, jak byki na arenie, potrafią wpaść we wściekłość i furię. Pewne siebie i odważne. Są silnymi charakterami i nie należą do ludzi zakompleksionych z niskim poczuciem własnej wartości. Zodiakalne Byki czerpią z życia to, co według nich najlepsze.

Praca i finanse zodiakalnego Byka

Byki to uparte znaki. Nie łatwo na nich wpłynąć i skłonić do zmiany raz podjętej decyzji. Dla zodiakalnych Byków praca jest niezwykle ważna, jednak muszą naprawdę ją lubić, żeby poczuć w niej spełnienie i rozwinąć skrzydła. Jeśli tak się stanie, to dla Byka nie istnieją przeszkody nie do przeskoczenia. Angażuje się w pełni i w ten sposób realizuje ambicje i cele. Gdy poczuje się pewnie na zajmowanym stanowisku, jest gotowy do ciężkiej i owocnej pracy. Pilnowanie terminów nie wychodzi mu dobrze. Jest znakiem zadaniowym i nie spocznie, dopóki nie skończy tego, co zaczął. Świetnie sprawdza się jako przywódca grupy. Lubi pracę zespołową, ale i to gdy właśnie do niego należy ostatnie zdanie. Źle znosi krytykę. Byki to osoby pracowite i tego samego wymagają od swoich współpracowników.

Odznaczają się inteligencją i sprytem oraz wytrwałością, a cechy te sprawiają, że szybko przeskakują kolejne szczeble kariery. Rzadko zbaczają z raz obranej ścieżki zawodowej. Byk jest znakiem statecznym. Dobrze czuje się w zawodach artystycznych, ale nie literackich, bo rzadko kiedy znaki te mają wrodzone zdolności humanistyczne. Jeśli będzie miał szansę sprawować stanowisko przywódcze, doskonale sobie na nim poradzi. Osoby spod tego znaku potrafią gospodarować posiadaną gotówką i planować wydatki.

Życie z zodiakalnym Bykiem

Byki to niezwykle urokliwe znaki zodiaku i większość z nich ma tego świadomość. Wykorzystują swoje mocne strony, żeby zdobyć partnera, a w miłości szukają stabilizacji. Nie poddają się łatwo. Odrzucone szukają sposobów na zainteresowanie sobą partnera i z reguły im się to udaje. Gustują w atrakcyjnych partnerach, którzy potrafią za nimi nadążyć i zaspokajać ich wielki apetyt na życie. W związku cenią przede wszystkim wierność, która zdaje się fundamentem. Jeśli zostanie on zachwiany, Byki nie kryją urazy, potrafią się mścić. Partnerzy osób spod tego znaku powinni być przygotowani na liczne sceny, często nieuzasadnionej zazdrości. Byki lubią mieć partnerów na wyłączność i nie ukrywają tego. W miłości są gorące jak ogień, ale tak samo, jak on, potrafią pozostawić wszystko w zgliszczach. Życie z Bykiem nie jest łatwe. Mimo to, jeśli trafi na odpowiednią osobę, daje z siebie wszystko. W sensie psychicznym i fizycznym.

Jest niezawodny i zawsze można na niego liczyć. Cechuje go opiekuńczość i stałość w uczuciach. Osoby spod znaku Byka to troskliwi i kochający swoje pociechy rodzice. Robią co w ich mocy, by zapewnić im wsparcie duchowe i materialne, także, gdy dzieci dorosną.