Koziorożec to astrologiczny znak zodiaku osób urodzonych pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia. Wówczas to Słońce porusza się po ekliptyce przechodzącej przez gwiazdozbiór koziorożca. Astrologowie podkreślają również, że żywiołem osób spod tego znaku jest ziemia, a planetą Saturn, z czego wynikają specyficzne cechy koziorożców.

Jakie są koziorożce?

Bliski związek z ziemią jako głównym żywiołem powoduje, że koziorożce są osobami niezwykle mocno po ziemi stąpającymi. W życiu nie lubią improwizacji, wszystko muszą mieć od A do Z dokładnie poukładane. Z tego powodu namówienie koziorożca na spontaniczne podjęcie decyzji, czy to dotyczące kwestii życiowych lub zawodowych, jak i lżejszych jest niezwykle trudne. Przeważnie koziorożec, jeśli nawet ulegnie takim namowom, nie do końca czuje się komfortowo, a przeważnie wręcz źle, choć często może to maskować. Koziorożce to z reguły introwertycy bardzo dobrze czujący się z samym sobą. Dość ciężko nawiązują nowe znajomości. Otaczają się głównie bardzo wąskim gronem starych znajomych, co wynika z faktu, że takie grono jest bardziej przewidywalne. Dobrze czują się w rutynie. Tam, gdzie inne znaki zodiaku są znudzone lub zmęczone monotonią i brakiem zmian, koziorożce czują się najlepiej.

Jakim koziorożec jest pracownikiem?

Koziorożec jako pracownik to marzenie niejednego pracodawcy. Sumienność i umiejętność planowania, jakie są ich cechami wrodzonymi, sprawdzają się doskonale na wielu stanowiskach. Fakt, że lubią jasne i uporządkowane relacje sprawia, że ludzie spod tego znaku lubią pracę w dużych strukturach organizacyjnych, gdzie wzajemne stosunki są w dużej mierze odgórnie określone, a odpowiedzialność sprecyzowana. Można powiedzieć, że korporacja dla naszego rogatego znaku zodiaku jest naturalnym środowiskiem. W mniejszych firmach koziorożce również się odnajdują, ale aby mogły pokazać pełnię swej wartości, potrzebują mieć jasno wytyczone zależności pomiędzy współpracownikami, podwładnymi i przełożonymi. Do zawodów, w których koziorożce odnoszą największe sukcesy, zaliczane są te, w których do czynienia mają z finansami oraz prawem.

Jakim koziorożec jest szefem?

Szef koziorożec niezależnie od płci jest wymagający. Koziorożce wymagają od podwładnych takiego samego nakładu pracy jak od siebie, więc prośba o nadgodziny nie będzie niczym dziwnym. Dodatkowo należy pamiętać, że aby koziorożec szef był zadowolony z naszej pracy, musimy starać się być tak samo przewidujący oraz do bólu sumienni w rutynie, jak nasz przełożony. Plusem jest na pewno fakt, że koziorożce równie sumiennie, jak oceniają pracę, nagradzają również pracowników, z których są zadowoleni. Uchodzą za najbardziej sprawiedliwych szefów. Właściwie bardzo rzadko zdarza się, aby koziorożec kogoś niesprawiedliwie źle oceniał lub faworyzował.

Koziorożec w związku

Osoby zakochane w koziorożcach przechodzą zazwyczaj bardzo ciężką próbę uczuć. Osoby spod tego znaku z natury są nieufne, dlatego nie od razu potrafią się otworzyć przed partnerem/partnerką. Dodatkowo ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawia często wrażenie osób wyjątkowo skupionych wyłącznie na sobie. Do związku z koziorożcami są raczej predysponowane osoby spod znaków byka i wagi, gdyż te cechują się wytrwałością oraz empatią. Jeśli dać koziorożcowi odpowiednio dużo czasu okazuje się, że potrafią odwzajemnić uczucia. Dodatkowo koziorożce są wierne i mało skłonne do zdrad i skoków w bok.

Sex z zodiakalnym koziorożcem

Podobnie jak z większością rzeczy, nie ma co liczyć na szalone i spontaniczne eksperymenty łóżkowe z koziorożcem. Dodatkowo znak ten lubi rutynę, więc sex uprawiany o podobnych godzinach i najlepiej we własnym łóżku jest ich ulubionym. Jeśli koziorożec nie jest doświadczonym kochankiem/kochanką, stara się szybko nadrobić zaległości. Naturalna skłonność w dążeniu do perfekcji powoduje, że jest bardzo pojętnym uczniem. Zwykle koziorożcowi bardziej zależy na dawaniu przyjemności niż jej otrzymywaniu. Paradoksalnie jest to przeciwne jego naturze. Wynika to jednak z tego, że obdarowanie odpowiednią „dawką” doznań partnera/partnerkę, koziorożec traktuje podświadomie jako swego rodzaju zadanie, i osiągnięcie tego celu potrafi dać mu więcej satysfakcji niż najlepszy orgazm.

Koziorożec, a relacje rodzinne

Zbudowanie rodziny z koziorożcem, jest całkiem dobrym pomysłem. Warto jednak mieć świadomość, że koziorożec będzie starał się dominować w kwestiach finansowych i bytowych rodziny. W pierwszej kolejności zawsze skupi się na zaspokojeniu materialnych potrzeb najbliższych, co czasem może sprawiać wrażenie zbytniej ignorancji uczuciowych potrzeb. Rasowy koziorożec będzie starać się ze wszystkich sił, aby rodzinie powodziło się jak najlepiej. Włączając w to wspomnianą małą skłonność do zdrad, rodziny koziorożców zalicza się do najtrwalszych. Choć podobnie ja innych rodzin nie omijają ich kryzysy, zdecydowanie rzadziej prowadzą one do rozwodów. Koziorożec będzie starał się zawsze najpierw naprawić stare i znane (choć nieco popsute) relacje z partnerem/partnerką, niż próbował wkraczać na drogę nowych i nieznanych.