Baran znajduje się między konstelacjami Byka i Ryb. Jego głównymi gwiazdą ami są: Hamal, Sheratan i Mesarthim. Baran otoczony jest gwiazdozbiorami Perseusza, Byka, Wieloryba, Trójkąta, Muchy i Ryb. Baran otwiera nowy cykl zodiaku, odnosi się do elementu ognia, ma szczególną charyzmę odkrywcy, inicjatywę i poświęcenie.

Miesiące Barana: marzec, kwiecień - pierwszy z rzędu znak zodiaku. Okres rządów Barana rozpoczyna się w dniu przesilenia wiosennego, w momencie, gdy Słońce wchodzi w ten znak i trwa, w zależności od roku, od 21 marca do 20 kwietnia.

Charakter osoby spod znaku Barana

Celowość Barana zapewnia mu energię na krótki czas. Szybka utrata zainteresowania tym, co się zaczęło, potrzeba nowych wrażeń często popycha Barana do ryzykownych zawodów. W komunikacji często są szczerzy jak dzieci. Ale sam Baran nie potrafi przez długi czas chować urazy, ostro zrywając związek, nie żałując przeszłości. Jeśli ktoś lub coś jest dla niego interesujące, to Baran jest gotowy przezwyciężyć wszelkie przeszkody, aby zbliżyć się do pożądanego obiektu, ale często szybko rozczarowuje ludzi.

Twórczo utalentowani, uparci, są to:

 • znakomici sportowcy
 • sprinterzy
 • przywódcy wojskowi
 • ratownicy
 • reporterzy
 • badacze i podróżnicy

Mogą wybrać prawo i utrzymać porządek w swoim zawodzie, lub są po drugiej stronie rządów prawa. W każdym razie wybór zależy od horoskopu osobistego. Przedstawicielami pierwszego znaku żywiołu ognia kierują wysokie ideały, wzniosłe uczucia, w tym harmonia i piękno.

Cechy osoby spod znaku Barana

Baran jest nieustraszony, uparty, samolubny i wymaga szczególnej uwagi innych wobec siebie i swoich planów. Nie należy wchodzić mu w drogę, jeśli Baran coś rozpoczął, wtedy osiągnie to w dowolny sposób, czasami przekraczając granice moralności. Zapaliwszy się nowym pomysłem, wydaje więcej energii niż to konieczne, ale szybko wracają mu siły. Najstraszniejszą rzeczą dla Barana jest utrata zainteresowania sprawą. Pauzy i opóźnienia, papierkowa robota, drobne szczegóły mogą całkowicie zniechęcić.

Niechęć, w wyniku utraty zainteresowania, ogranicza wolę i sprawia, że Baran jest przez pewien czas nieznośny w komunikacji. Nie tolerują ślepego posłuszeństwa, woli zajmować stanowiska przywódcze lub pracować samodzielnie. Nie zauważa, jak zyskuje wrogów z powodu silnego pragnienia rywalizacji. Kłopoty zawsze przychodzą niespodziewanie, ponieważ Baran nie zauważa swoich błędów, nie rozpoznaje przebiegłości wrogów, nie widzi tajnych manipulacji.

Zodiakalny baran: miłość i związek

Baran bardzo lubi dbać o kogoś, przedstawiciele tego znaku uwielbiają dostarczać bliskim wszystkiego, czego potrzebują. Miłość wiele znaczy dla przedstawicieli tego znaku ognia. Miłość nie koliduje z długoterminowymi relacjami, jeśli partner jest w stanie utrzymać zainteresowanie sobą, dzieli się różnorodnymi upodobaniami Barana i jest gotowy na przygodę. Lojalność wobec jego ideałów i integralność natury to główna cecha Barana, która pozwala tworzyć długotrwałe związki. Zakochany, namiętny i wytrwały, czasem despotyczny. Od ukochanej osoby żąda pełnego zaangażowania się w związek, ale sam uważa, że emocjonalność jest słabym punktem. Próbuje tłumić uczucia, aby nie uzależnić się od ukochanej osoby.

Młodzieńczy maksymalizm Barana doskonale łączy się z niepohamowaną energią ognistych znaków Lwa i Strzelca. Po 30 roku życia Baran staje się coraz bardziej przyziemny i potrzebuje praktycznego partnera, takiego jak Byk czy Panna. W tym okresie nabiera umiejętności koncentrowania energii na naprawdę ważnych rzeczach, przejawy charakteru Barana stają się mniej gwałtowne i spontaniczne. Po czterdziestym roku życia Baran może stanowić dobry związek z Wagą lub Bliźniętami, ponieważ nadchodzi okres samodoskonalenia duchowego i intelektualnego.

Pieniądze i kariera Barana

Ten znak jest jednym z najlepszych dla robienia kariery. Baran jest ambitny, aktywny, ma wyraźne cechy przywódcze, a to wszystko pomaga mu osiągnąć jego cel. Baran jest w stanie podejmować decyzje za siebie i za innych i woli nie być ślepym trybikiem w innym mechanizmie, ale wziąć pełną odpowiedzialność za własny obszar pracy. Jego samodzielność, pewność siebie, entuzjazm i kreatywność mogą sprawić, że stanie się liderem i pomoże mu osiągnąć wzrost kariery w niemal każdej dziedzinie. Równe traktowanie pieniędzy przez Barana najlepiej ilustruje fakt, że wybierając między sławą a pieniędzmi, prawie na pewno wybierze sławę. Jednak aspiracje zawodowe Barana wpływają na jego dobre samopoczucie finansowe.

Baran a inne znaki zodiaku?

Najlepsze sojusze uzyskuje dzięki Bliźniętom i Wodnikowi. Przedstawiciele elementu ziemi wyglądają zbyt realistycznie na pomysły Barana, dlatego trudno jest utrzymać długi sojusz. Inne znaki: Rak, Waga i Koziorożec mogą stać się prawdziwymi partnerami Barana ze wspólnymi globalnymi celami. Przedstawiciele tych znaków aktywują się nawzajem, aby osiągnąć cel, ale mogą powstać sprzeczności, które trudno rozwiązać w sposób pokojowy. Z innymi elementami ognia, najlepsze partnerstwo jest możliwe ze Strzelcem, któremu udaje się skierować energię Barana na najwyższe nieosiągalne ideały, ale trudniej jest przejść z Lwem z powodu narcyzmu obydwu znaków.

Symbole Barana

 • Planeta: Mars.
 • Numer: 3.
 • Dni tygodnia: wtorek, niedziela.
 • Kamienie: rubin, diament, karneol.
 • Rośliny: głóg, pieprz, lilia.
 • Metale: żelazo, stal.
 • Kolory: czerwony, pomarańczowy.
 • Część ciała: głowa.
 • Ochrona - talizman: ametyst.
 • Klimat: suchy, gorący.
 • Krajobraz: zaorane pola, równiny z małymi wzgórzami, ziemia usiana kamieniami i głazami.

Zdrowie - Baran

W kwestii zdrowia Barana ważne jest, aby nie przeciążać układu nerwowego, dobrze się wysypiać, monitorować stan naczyń i nerek, a także unikać urazów głowy. Niespokojny Baran wydaje dużo energii i potrzebuje wysokokalorycznego pokarmu, który zawiera wystarczającą ilość fosforu tj. głównego ogniwa w bilansie energetycznym organizmu.

Baran zwykle nie zwraca uwagi na jedzenie. Najbardziej przydatne, ale trudne do osiągnięcia, jest regularne jedzenie mniej więcej w tym samym czasie. Cykle życia często pokrywają się z 11-letnim okresem aktywności słonecznej, kiedy osobisty cykl Barana jest aktualizowany, można bezpiecznie umieścić nowe zadania, które radykalnie różnią się od poprzednich. Baran jest optymistą, a zatem najmniej podatnym na depresję i choroby przewlekłe. Jego wrażliwymi stronami są nadmierna aktywność, która może objawiać się wysokim ciśnieniem krwi, ciężkimi przeziębieniami. Ponadto entuzjazm pracy Barana może osłabić jego organizm, prowadząc do wrzodów żołądka.

Co lubi zodiakalny Baran?

 • Kwiaty: ślaz, mieczyk, goździk, wszystkie kwiaty czerwonych odcieni.
 • Książki: miłość i akcja - przygody, detektywi, westerny, powieści historyczne. Prace, w których opisane są legendarne osobowości, wynalazki, podróże do innych światów.
 • Muzyka: Baran ożywa, gdy słyszy rytmiczną muzykę, rock and roll, a także hard rock i metal.
 • Prezenty: kobiety spod znaku Barana chętnie przyjmują prezent, jeśli na nim znajduje się jej nazwisko lub wygrawerowane są inicjały. Również urządzenia oszczędzające czas, sprzęt umożliwiający usprawnienie pracy. Mężczyźni kochają narzędzia, mechanizmy, broń i sprzęt sportowy.

Znane osoby z pod znaku Barana

 • Pisarze i poeci: Anatole France, Emile Zola, Werley, Baudelaire.
 • Artyści: Raphael, Goya, Van Gogh, Vlaminck.
 • Kompozytorzy: Haydn, Toscanini, Rachmaninov, Strauss, Bartok.
 • Władcy i politycy: Katarzyna Medyceusze, Katarzyna I, Bismarck, T. Jefferson, N. Chruszczow.
 • Aktorzy: Charlie Chaplin, Marlon Brando, Jackie Chan.