Różnorodność odcieni koloru niebieskiego stwarza ogromne możliwości stylizacyjne. Z pewnością wiele osób twierdzi, iż niebieski, to kolor odpowiedni dla posiadaczy chłodnego typu urody, o bladym zabarwieniu skóry, jasnych: niebieskich lub szarych tęczówkach oczu oraz włosach w zimnym odcieniu: szarych blondów, aż po zimny, jesionowy brąz.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Marta Noremberg (@zmalovane_by_m)

Owszem, odcienie błękitu, klasycznego granatu oraz stonowanego niebieskiego, w odcieniu zachmurzonego nieba przed burzą to barwy, pasujące osobom o chłodnym typie urody. Są jednak odcienie turkusu, nasyconego indygo oraz klasyczny kolor małych, niebieskich Smerfów, które z powodzeniem mogą zakładać osoby o ciepłej karnacji.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Paznokciowe malowanki (@paznokciowemalowanki)

Niebieski na paznokciach to szereg możliwości - od odcieni po wzory. Odpowiedni jest na każdą okazję i każdą pogodę. Zawsze wygląda dobrze, emanując elegancją i delikatnością.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Kołodziej (@monika_kolodziej_monika)

Łącz odcienie niebieskiego z szarością, bielą, różem

Paznokcie niebieskie ombre to bardzo modne rozwiązanie, jeżeli zależy nam na kolorze, do którego będzie można dobrać wiele elementów stylizacji. To również ukłon w stronę najnowszych trendów. Zabawa odcieniami niebieskiego stwarza możliwości wykreowania na paznokciach głębi wody, pięknego, pogodnego nieba lub barw letnich kwiatów na łące.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Paznokcie (@paznokcie_czasopismo)

Połączenie z różem, które nie u wszystkich spotyka się z aprobatą, nie musi być kiczowate. Dobór pastelowych odcieni, stworzenie różowo niebieskich paznokci, które będą delikatnie zdobiły dłonie, to propozycja bardzo subtelna i dziewczęca. Paznokcie szaro niebieskie to z kolei pomysł na stylizację dla pań, ceniących najnowsze trendy. Takie zestawienie będzie doskonale prezentowało się zimą, eksponując chłód barw.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ella_nails (@ella_paznokcie)

Podobnie sytuacja będzie przedstawiała się w przypadku, gdy zdecydujemy się na paznokcie biało niebieskie. Pomysły na zimowe wzory: śnieżynki, bałwanki lub brokatowe, białe paznokcie, wplecione w kolor niebieski, wykonany w połysku, to spektakularny efekt.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Nail Style (@nailstylekrakow)

Jeżeli na niebieskich paznokciach uzyskamy efekt głębi, przechodzący nieznacznie w odcień morski, stylizacja paznokci będzie idealna na imprezę.

Niebieskie paznokcie, a wzory

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Hobbistycznie ✍???? (@hobbistycznie)

Czy niebieskie paznokcie najlepiej wyglądają, gdy występują solo? Bez zbędnych dodatków, kolorowych akcentów lub wzorów?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ? Z pasji do paznokci ?❤ (@celestina_nails_art)

Paznokcie niebieskie są efektowne w obydwu wersjach, a najlepsza wiadomość jest taka, że wybierając niebieskie paznokcie, praktycznie niemożliwe staje się nieodpowiednie dobranie wzorów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Szlag (@hand_made_by_joanna_)

Niebieskie paznokcie, zarówno w odcieniach błękitu, jak jeansu czy granatu doskonale będą wyglądały w połączeniu ze wzorek kwiatowym, kratką, motywami zimowymi oraz rozmazaniem. Można łączyć je z bielą, czernią, czerwienią, różem, żółcią, odcieniem srebra. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Emilia - stylizacja paznokci (@emiliastasiaczek)