Wzorki na paznokciach to świetny sposób na urozmaicenie manicure oraz dodanie mu oryginalnego charakteru. Wybór możliwości jest bardzo szeroki i możemy dobierać poszczególne wzory w zależności od okazji, czy naszego nastroju. Część wzorów jest na tyle prosta, że bez problemu można wykonać je samemu w domu. W przypadku bardziej zaawansowanych projektów potrzebna będzie ręka doświadczonej stylistki paznokci.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Ewelina Olesiuk (@eolesianails)

Podstawą do wykonania wzorków na paznokciach są zadbane dłonie oraz płytki paznokcia. Zanim zdecydujemy się na takie zdobienia, najlepszym pomysłem jest nałożenie na dłonie maseczki oraz wykonanie podstawowego manicure. Przed rozpoczęciem malowania dobrze jest również zadbać o kształt płytki. Musimy zdecydować, czy lepiej sprawdzą się u nas migdałki, kwadraty, czy paznokcie zaokrąglone. Dłuższe paznokcie dają zawsze większe możliwości zaprezentowania wzoru. Na krótkich najlepiej wyglądają zdobienia minimalistyczne, ponieważ nie przytłaczają całości. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @malinaila

Niektóre panie uwielbiają skomplikowane zdobienia zdobione brokatem, inne wybierają delikatne elementy na pojedynczych paznokciach. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę ze zdobieniami warto zacząć od czegoś subtelnego i stopniowo próbować odważniejszych możliwości. Różnorodność jest bardzo wskazana, ale zbyt dużo wzorów i faktur podczas jednego zdobienia może skończyć się katastrofą.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Krasna Jędza ? (@krasnajedza)

Jeśli chcemy wykonać wzorki na paznokciach samodzielnie, najprostszym sposobem jest poszukanie odpowiednich szablonów lub naklejek w sklepach. Gdy lakier wysycha, szablon należy odkleić i w ten sposób powstają fantazyjne wzory. Bardziej ambitne osoby mogą spróbować wykonać linię cienkim pędzelkiem. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ??Żaneta?? (@zanetalobacz)

Wzory możemy wykonać również wykorzystując lakiery magnetyczne. Dzięki magnesowi, który wchodzi w skład zestawu możliwe jest stworzenie najróżniejszych, ciekawych wzorów. 

Czarne wzorki na paznokciach

Czerń na paznokciach to już klasyka. Dodaje ona elegancji i jest często wybierana przez kobiety. Jeśli chcemy uzyskać idealne połączenie na imprezę najlepiej czerń zestawić ze złotem lub srebrem. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Adrianna (@adrianusia_)

Bardzo dobrze prezentuje się również zestawienie czerni z bielą. Na białym tle możemy stworzyć najróżniejsze zdobienia. Świetnie będą prezentować się klasyczne kropki lub motywy kwiatów. Ciekawym pomysłem jest wykonanie na paznokciach motywu "oczek". Na początku stawiamy kropkę białym lakierem, a w środku mniejszą czarną. Takie wzorki można wykonać bez problemu samemu w domu.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Magnifque Studio (@magnifique_studio_indigo_nails)

Czarne, delikatne koronkowe wzorki na białych paznokciach wyglądają bardzo subtelnie i kobieco. Wiele pań korzysta z takich rozwiązań podczas ślubu.