Burza jest gwałtownym i dynamicznym przejawem działania potężnych sił przyrody. We śnie symbolizuje zbliżającą się nieuchronnie zmianę w którejś ze sfer życia.

Zmiana, którą zapowiada burza może mieć charakter gwałtowny lub bardziej łagodny. Jej charakter zależny jest od kontekstu i formy jaką burza przybiera we śnie. Nie można jej jednak uniknąć. Na szczęście po burzy zawsze można zaobserwować wypogodzenie. Tak samo w życiu, po nawet najgwałtowniejszy zmianach, nastąpi okres spokoju.

Burza z piorunami

Burza z piorunami i błyskami oznacza nadchodzące wyzwania, z którymi śniący będzie musiał się uporać. Nie zawsze będą to łatwe sprawy, których rozwiązanie będzie przebiegać bez wysiłku. Przeciwnie, burza oznacza, że należy wykazać się dużą determinacją i siłą woli, aby przebieg spraw miał pomyślny przebieg.

Słyszeć grzmot

Dźwięk uderzających grzmotów we śnie oznacza lęk przed jakąś sprawą lub osobą. Śniący podświadomie obawia się czegoś w swoim życiu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie temat, którego dotyczy ta podświadoma obawa ujrzy światło dzienne.

Należy pamiętać, że nie każda zmiana musi być zła. Czasem lęk jest bezzasadny i powstrzymuje nas tylko przed nowymi możliwościami w życiu uczuciowym, zawodowym lub osobistym.

Uderzenie przez piorun

Uderzenie przez piorun we śnie generalnie ma pozytywny wydźwięk. Jeżeli piorun trafił w śniącego, może to oznaczać rozpoczęcie się nowego etapu w życiu, odnalezienie swojego powołania lub życiowej pasji. Czasem może także chodzić o zmianę własnego systemu wartości lub wygraną w loterii lub konkursie.

Jeżeli piorun uderza w inną osobę, oznacza to rozpoczęcie lub zakończenie ważnego etapu w życiu, związanego z tą osobą. Jeżeli jest to osoba nieznajoma, uderzenie przez piorun może wiązać się ze zmianą pozycji społecznej śniącego.

Burza na morzu

Burza na morzu oznacza ujawnienie się w życiu śniącego intensywnych emocji. Woda symbolizuje uczucia, a burza zmianę. W takim wypadku zazwyczaj chodzi o życie uczuciowe, rzadziej rodzinne. Burza na morzu może zwiastować romans, nową znajomość o romantycznym charakterze, ale także żałobę, kłótnię lub doświadczenie sytuacji związanych z intensywnymi i trudnymi do przeżycia emocjami.

Zobacz znaczenie innych snów