Krwistoczerwona sukienka, podobnie jak klasyczna „mała czarna”, to jeden z kobiecych must have. Zarówno długa i zwiewna jak i koktajlowa – biznesowa, czerwona sukienka wymaga odpowiedniej oprawy. To jakie dobierze się do niej dodatki będzie w znaczącym stopniu wpływało na końcowy efekt stylizacji.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Instytut Piękna Żaneta Herszel (@instytutpieknaochaby)

Makijaż i buty

Czerwona sukienka, z uwagi na swoją intensywną barwę, sama w sobie przyciąga uwagę. Nieprzemyślane zestawienie jej z krzykliwą, ciężką biżuterią może sprawić, że zamiast subtelnej elegancji otrzyma się przesycony, tandetny look. Do czerwonej sukienki można dopasować delikatne czarne sandały na szpilce lub klasyczne czółenka w kolorze nude. Makijaż warto utrzymać w delikatnej tonacji. Dobrym zabiegiem jest zaakcentowanie jednego punktu na twarzy. Może to być mocniejszy makijaż ust lub oka. Za mocny makijaż w zestawieniu z czerwoną sukienką może okazać się zbyt wyzywający. Aby czerwona sukienka gwarantowała oszałamiający efekt – należy dbać o każdy szczegół – jest to dość wymagający strój.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Styk? (@stykuu)

Paznokcie do czerwonej sukienki

Diabeł tkwi w szczegółach – kolor paznokcie ma niebagatelne znaczenie. Tak naprawdę – odpowiednio dopasowany lakier do paznokci na wypielęgnowanych dłoniach może zastępować biżuterię. Do czerwonej kreacji idealnie pasują paznokcie w neutralnych barwach – beże, delikatne, transparentne róże (jak do frencha) i mocniejsze tony typu czerń, głębokie bordo. Jeśli suknia jest bogato zdobiona i strojna – można ostudzić jej wyrazistość neutralnym lakierem do paznokci w typie nude. Do prostej, oszczędnej w detalach sukienki warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wydobyć jej kolor akcentując paznokcie czarnym – matowym lub błyszczącym lakierem.  

Absolutne faux pas w kwestii doboru koloru to np. zielone, niebieskie i żółte paznokcie do czerwonej sukienki. Te kontrastujące ze sobą kolory nie znoszą swojego towarzystwa. Jeśli kobieta w czerwonej sukience ma być elegancka – musi oszczędzić sobie zabaw z tak ryzykownym łączeniem barw.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Aurelia, Wrocław, Polska (@zajrzyj_mi_w_talerz)

Kobieta w czerwonej sukience jest tajemnicza, pociągająca i wyjątkowo kobieca. To właśnie ona, zaraz po kultowej małej czarnej jest zawsze trafionym pomysłem i to praktycznie na każdą okazję. Dopasowanie jej fasonu zależy od okazji i pory dnia. Sukienki koktajlowe sięgają tuż nad kolano - zakłada się je na późnopopołudniowe wyjścia. Suknie wieczorowe są zazwyczaj długie i bardziej strojne - mogą mieć odsłonięte ramiona. Są odpowiednie na wyjątkowe okazje - odbywające się późniejszym wieczorem - nocą. Czerwony pasuje zarówno dla blondynek, brunetek i szatynek. Tylko kobiety o ognistorudych włosach powinny zrezygnować z noszenia czerwonej sukienki. Znacznie lepiej prezentują się w czerni i butelkowej zieleni. Przy szykowaniu garderoby na wyjście warto zadbać o każdy szczegół. Jak widać również kolor lakieru do paznokcie ma niebagatelny wpływ na końcowy rezultat. Warto pamiętać, że klasyka jest ponadczasowa i zachować zdrowy umiar w doborze kolorystycznym dodatków.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Jarosław Kozłowski (@jaroslaw_kozlowski)