Kwiaty pojawiające się w śnie są z reguły dobrym omenem - symbolizują piękno, przyjemność, współczucie, dobroć i duchowość. Te sny są wyrazem miłości, szczęścia i radości. Mogą być wyrazem doceniania piękna wokół nas - piękna życia, zakochania czy obecności dobrych ludzi w naszym życiu. Zdarza się jednak, że kwiaty pojawiające się w śnie symbolizują próżność lub obsesję związaną z wyglądem zewnętrznym, a nawet depresję. Co ciekawe, kobiety śnią o kwiatach znacznie częściej niż mężczyźni! Jak można interpretować sny, w których pojawiają się kwiaty?

Otrzymanie kwiatów

Sen, w którym otrzymujemy bukiet kwiatów lub kwiat w ogóle może oznaczać podziw lub być nagrodą za coś, co zrobiliśmy. W przypadku młodych, niezamężnych kobiet taki sen może być bardzo dobrym omenem sugerującym na obecność wielu adoratorów wokół niej i pozytywną zmianę w sferze życia uczuciowego.

Podarowanie kwiatów

Jeżeli w śnie dajemy komuś kwiaty, można to interpretować jako wyraz wdzięczności względem kogoś, kto odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Być może wykorzystujemy każdą nadarzającą się okazję, aby pokazać tej osobie jak bardzo nam na niej zależy i jak doceniamy jej obecność w naszym życiu.

Świeże kwiaty

Sen, w którym pojawiają się piękne, świeże kwiaty to dobry znak wskazujący na szczęście i radość. Może być także interpretowany jako szansa na poprawę sytuacji finansowej lub nabycie intratnej nieruchomości.

Bycie otoczonym kwiatami

Sen, w którym jesteśmy otoczeni pięknymi kwiatami można interpretować jako ekwiwalent ilości czasu, który spędziliśmy z kimś bardzo nam bliskim (najczęściej z ukochanym). Ilość kwiatów pojawiająca się we śnie odnosi się wprost proporcjonalnie do ilości miłości i uwagi, jaką poświęcamy tej osobie. Co ważne, znaczenie tego snu może odnosić się także do przyjaciół czy członków rodziny.

Uprawa kwiatów

Uprawianie kwiatów we śnie można interpretować w dwojaki sposób: jako potrzebę stworzenia czegoś niepowtarzalnego i wyjątkowego, ale także jako oznakę próżności i nadmiernego skupienia swojej uwagi wokół wyglądu zewnętrznego. Zdarza się także, że uprawianie kwiatów we śnie może być znakiem zbliżających się kłopotów, które to jednak można łatwo rozwiązać przy wykorzystaniu odrobiny sprytu i inteligencji.

Kolory kwiatów pojawiających się we śnie

Sen, w którym pojawiają się białe kwiaty oznacza radość i wyzbycie się negatywnych uczuć i emocji z życia. Z kolei czerwone kwiaty mogą oznaczać iż jesteśmy świadkami niebezpieczeństwa grożącego osobom, za którymi nie przepadamy. Ten sen oznacza, iż podświadomie cieszymy się z powolnego upadku wroga lub rywala, choć czerwone kwiaty mogą także symbolizować miłość i namiętność. Żółte i pomarańczowe kwiaty są oznaką radości, szczęścia i dobrego nastroju. Pojawienie się we śnie czarnych kwiatów może wskazywać na smutek, depresję czy rozczarowanie.  Fioletowe kwiaty są z kolei symbolem ogromnego sukcesu. Osoby, które śnią o fioletowych kwiatach być może osiągnęły coś, z czego są bardzo dumne lub stoją przed szansą odniesienia spektakularnego sukcesu.

Zwiędłe kwiaty - znaczenie snu

Sen, w którym pojawiają się zwiędłe kwiaty może symbolizować zbliżające się rozczarowanie, być może zakończenie związku? Taki sen może być także wskazówką, iż nie używamy swojego potencjału i najzwyczajniej w świecie marnujemy swój talent.

Zobacz znaczenie innych snów