Malowanie paznokci to doskonały sposób na odrobinę relaksu po ciężkim dniu, a jednocześnie dodanie sobie pewności siebie oraz poczucia doskonałego wyglądu. Jeżeli korzystamy z usług profesjonalistki, czas wykonywania tej ważnej dla kobiet ozdoby jest doskonałym momentem na plotki, odstresowanie się lub nadrobienie zaległości w przeglądzie portali społecznościowych.

Które kolorowe paznokcie najmodniejsze?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ?? Polskie Paznokcie (@polskiepaznokcie)

Od czego zależy, jaki kolor paznokci wybieramy? Czy kolorowe paznokcie są w modzie?

Kolor paznokci najczęściej odzwierciedla nasz nastrój, ale sporym wyznacznikiem jest również pora roku oraz okazja, na którą paznokcie są przygotowywane.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Motylska (@xaleksandramx)

Jesienią i zimą wybieramy najczęściej ciemne barwy na paznokciach. Matowe czerwienie, bordo, granaty oraz fiolety królują wśród posiadaczek kolorowych paznokci zarówno w biurach, jak na wszelkiego rodzaju przyjęciach. Latem natomiast lubimy zaszaleć z kolorystyką paznokci. Wtedy najczęściej wybieramy kolorowe paznokcie, złożone z wielu odcieni.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Salon Urody Barbara Fliska (@salon_urody_barbara_fliska)

Kolorowe paznokcie na lato - tropiki na palcach

Latem przenosimy do swoich stylizacji elementy słonecznej aury, smaku egzotycznych i sezonowych owoców oraz barwy miasteczek - kurortów, położonych w urokliwych zakątkach. Patrząc na paznokcie, chcemy przedłużyć czas wypoczynku w otoczeniu pięknej przyrody. Kolorowe paznokcie na lato to przede wszystkim ombre, złożone z wielu, tropikalnych odcieni (najczęściej są to pomarańcze, żółcie, róże, odcienie niebieskiego oraz zieleni).

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ?JustNails - Justyna Grobel? (@justnailslove)

Nietypowo i zaskakująco prezentują się paznokcie ombre w wersji pionowej. Na letnich, kolorowych paznokciach często spotykamy motywy roślinne oraz typowo egzotyczne: palmy, owoce, a także delikatne kwiaty. Latem najczęściej szalejemy z połączeniami kolorów. Miksujemy barwy z dużą dowolnością, tworząc ciekawe połączenia, do których pasuje praktycznie każdy element garderoby.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Lorynowicz (@agalorynowicz)

Najefektowniejsze, letnie, kolorowe paznokcie to jednak połączenie pastelowych barw, nawiązujących do słonecznej pogody na plaży: żółty, pomarańczowy, błękitny, jasno zielony oraz różowy. Można łączyć dowolnie lub wykorzystać dwa z pośród tych kolorów. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Magnifque Studio (@magnifique_studio_indigo_nails)

Kolorowe paznokcie o każdej porze roku

Gdy pogoda zachęca do siedzenia w fotelu z ciekawą książką i kubkiem gorącej czekolady, nasze kolory na paznokciach nabierają najczęściej odcieni ciemnych, stonowanych i matowych. Kolorowe paznokcie oznaczają wtedy połączenie czerwieni z granatem lub czernią, odcienie brązu, beżu lub głębokiej szarości.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez GlamourStreet (@_glamourstreet_)

Coraz większą popularnością cieszą się znów kolorowe paznokcie, zdobione błyszczącymi, niedużymi elementami. Jeśli chcemy uzyskać efekt kolorowych paznokci, warto skorzystać z modnych, nowoczesnych zdobień. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Mistero Milano (@misteromilano_official)