Magnesy na lodówkę to niezwykle popularne drobiazgi – są nie tylko dekoracyjne, ale też praktyczne. Za ich pomocą można umieścić w widocznym miejscu listę zakupów czy ważne notatki, niektóre egzemplarze wyposażone są w otwieracz do butelek czy termometr.

Obecnie dostępne są różne rodzaje magnesów – od najprostszych, plastikowych po wymyślne, ozdobione światełkami LED czy wyposażone w ruchome części. Magnesy można łatwo znaleźć w sklepach, kramikach z pamiątkami czy zamówić przez internet. Metalowe egzemplarze dostępne są także w wersji z grawerem, za pomocą którego można upamiętnić jakieś wydarzenie i zyskać elegancką pamiątkę. Również wiele firm wykorzystuje magnesy w charakterze materiałów reklamowych.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Cichosza Miłomłyn (@cichoszamilomlyn)

 

Magnesy na lodówkę dla dzieci

Magnesy na lodówkę dla dzieci nie tylko przyciągają wzrok maluchów, ale także mają walor edukacyjny. Mogą służyć do nauki kolorów, kształtów, alfabetu i rachunków. Młodsze dzieci uwielbiają komponować historyjki z magnesów ze zwierzętami i bohaterami bajek. Starszakom można zaproponować samodzielne układanie wyrazów albo wykonywanie prostych działań – gdy efekt tych wysiłków znajdzie się w tak widocznym miejscu i cała rodzina będzie go podziwiać, dziecko poczuje docenione i zmotywowane do dalszej nauki.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Marta. (@miniomania)

Magnesy na lodówkę ze zdjęciem

Lodówka może służyć wyeksponowaniu fotografii, przypominających miłe chwile – wystarczy wykorzystać praktyczne magnesy, zaprojektowane jako ramka do zdjęć. Mogą być one wykonane z lekkiego plastiku czy akrylu, ozdobne lub całkowicie transparentne. Dzięki kolorowym zdjęciom drzwi od lodówki staną się pewnego rodzaju kroniką życia rodzinnego, a kuchenne wnętrze nabierze bardzo spersonalizowanego charakteru. Ładny magnes z ramką wraz ze zdjęciem to także idealny prezent dla bliskiej osoby.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Paulina Fantazja Stefanowska (@matka_i_zona)

Państwa i zabytki na magnesie

Magnesy na lodówkę są podobno najczęściej przywożonymi pamiątkami z podróży – najpopularniejsze są flagi państw, charakterystyczne krajobrazy, fauna i flora, mapy, zabytki czy inne symbole danego miejsca. Tego typu magnesy charakteryzują się często solidnym wykonaniem –wykonywane z naturalnych materiałów, trafiają się także egzemplarze robione ręcznie. Taka mała i łatwa do przywiezienia pamiątka z podróży nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, a będzie w miły sposób przypominać radosny czas urlopu. Świetnie także nadaje się na upominek z podróży. Tego typu magnesy często stają się przedmiotem pasji kolekcjonerskiej – po kilku latach mogą stanowić naprawdę imponujący zbiór.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Magdalena Piekiełko (@magdalenapiekielko)