Zadaniem zasłon dziecięcych jest ożywienie pokoju malucha i wprowadzenie do pomieszczenia sympatycznej i radosnej aury. Pokój małego człowieka powinien zachęcać do zabawy, dlatego każdy jego element dekoracyjny jest niezwykle istotny. Zasłony zabezpieczają także oczy małego dziecka, przed zbyt dużą dawką promieni słonecznych, są więc niezbędne w pokoju dziecka.

Kolorowe aplikacje i pastelowe kolory dodają całemu pomieszczeniu charakteru i tworzą oazę malucha. Zasłony dziecięce powinny pasować do pozostałych części wyposażenia. Ważne jest również to, aby spełniały surowe wymagania pod względem ich bezpieczeństwa. Ich kształt i kolor musi być także trwały. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań do pokoju dla najmłodszych, bez problemu można wybrać więc pasującą do wystroju wnętrza propozycję.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez ARTROOM Design & Architecture (@artroom.by)

Zasłony dziecięce- najmodniejsze modele

W trakcie zakupu zasłon dla dziecka należy wziąć pod uwagę kolor ścian w jego pomieszczeniu, odcień mebli oraz wybranej tkaniny. Dobrym pomysłem jest zakup zasłon z ulubionym bohaterem z bajki dziecka. W sklepach oferowane są między innymi zasłony z kucykami Pony czy Myszką Miki. Dla chłopca idealną propozycją będą modele, na których znajdują się motywy samolotów, samochodzików, piratów, rycerzy. Dla chłopców pragnących poznawać kosmos idealnie sprawdzą się zasłony w planety. Dziewczynki pokochają modele z wizerunkiem zwierząt takich jak sowy, pieski, pszczółki czy motylki. Bardzo modne są również zasłonki z wizerunkiem księżniczek z bajek Disneya na przykład z bajki Kraina Lodu. Jeśli dziecko uwielbia naukę, do jego pokoju będzie pasować zasłona z mapą świata czy wzorami matematycznymi. Małe dzieci uwielbiają żywe, intensywne kolory. Wnętrze pokoju dziecka ożywi zwłaszcza kolor pomarańczowy i żółty.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Buszac (@mama.3dzieci)

Idealne materiały na zasłony dziecięce

Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego została wykonana zasłona do pokoju dziecięcego. Zasłony dla dzieci powinny być zrobione z naturalnych materiałów. Do tego celu sprawdzi się doskonale bawełna i len. Len charakteryzuje się niezwykłą lekkością i przewiewnością. Dużą jego zaletą jest to, iż nie uczula i nie elektryzuje się. Można go zastosować w pokoju alergika. W pokoju małego człowieka sprawdzą się także zasłony z tafty.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Collection Jadwiga (@collection_jadwiga)Do pokoju dziecka powinno się wybrać zasłony o długości do parapetu, wówczas nie będziemy musieli się martwić o to, że w trakcie zabawy dziecko pociągnie za materiał i zrzuci tkaninę oraz karnisz na podłogę. W trakcie wyboru odpowiedniego modelu zwróćmy uwagę na jego jakość wykonania. Zasłona powinna nie tylko doskonale się prezentować w pokoju malucha, ale także odpowiednio chronić jego oczy przed światłem.