Odpowiednie oświetlenie dla dzieci jest bardzo istotną sprawą w trakcie aranżacji pokoju małego człowieka. Wybrane lampy dziecięce do pokoju malucha powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także proste w użytkowaniu. Właściwie dobrane oświetlenie, stworzy przytulny i ciepły klimat w pokoju dziecka, sprzyjający spokojnemu snu.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Alex&Dennis_mama ? (@alex.dennis_mamma)

Nocne lampy dla dzieci

 Lampka nocna bez wątpienia jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. W trakcie jej wyboru należy wziąć pod uwagę względy praktyczne produktu, jego funkcjonalność oraz natężenie światła.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Multix Shop mebelki i zabawki (@multixshop.pl)

 Zdecydowanie się na konkretny model, zależy także od aktualnego stylu panującego w pomieszczeniu. Duże znaczenie ma również wiek oraz potrzeby dziecka. Na rynku królują lampy nocne o subtelnych kolorach i wzornictwie. Modne są zwłaszcza błękitne lub szare lampy z motywem gwiazdek.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez LittleRoom wnętrza dla dzieci (@littleroom.pl)

Często wybierane są także kolorowe lampy nocne w formie zwierząt lub z bajkowymi wzorami. W sklepach znaleźć można lampy z wieloma dodatkowymi funkcjami. Dostępne są między innymi lampy nocne z czujnikiem zmierzchu oraz ruchu. Dla małych dzieci dobrym wyborem będzie zakup lampy nocnej z pozytywką lub odtwarzaczem kołysanek. Najmłodsi ucieszą się również z możliwości, jakie daje lampa nocna z projektorem, który rozświetli pokój malucha gwiazdkami lub innymi motywami.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Kołpak (@coolpaki.pl)

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Bogate Wnętrza (@bogate.wnetrza)

Nowoczesne i efektowne lampy sufitowe dla dzieci

Wybór oświetlenia do pokoju dziecięcego jest bardzo duży. W sklepach dostępne są między innymi lampy w kształcie samolotów, aut czy piłek dla chłopczyka. Do pokoju dla dziewczynki polecane są lampy w kształcie motyli, biedronek czy kwiatuszków.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Aggy | Interieur & Styling (@aggyslifestyle)


 Możliwości jest bardzo wiele. Oprócz efektów wizualnych w trakcie zakupów lampy dla małego domownika należy wziąć pod uwagę to czy dana lampa odpowiednio oświetli pomieszczenie. Nie bez znaczenia jest również jej energooszczędność. Lampa nie może poprzez swoją barwę oraz wielkość, zaciemnić pomieszczenia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Nefri_home (@nefri_home)


Jaką lampę wybrać do niewielkiego i niskiego pokoju?

W takim pomieszczeniu zrezygnujmy z klasycznej lampy, lepszym wyborem będzie nowoczesny plafon. Plafony tak samo, jak klasyczne lampy sufitowe, posiadają wiele rozmiarów, kształtów i kolorów. Wybór jest niezwykle bogaty, więc każdy znajdzie idealny plafon, który doskonale wpasuje się w aranżację pokoju dziecięcego. Zaletą plafonów jest ich łatwość w utrzymaniu czystości. Dobrym pomysłem jest także zakup systemu paru reflektorów na szynie, dzięki którym można dowolnie ustawić kąt padania światła każdej żarówki.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez NOYA design (@noya_design)

 


Właściwie dobrane oświetlenie w pokoju dziecka pozwoli na przeniesienie go w bajkowy i magiczny świat. Zapewni mu także dużą wygodę w użytkowaniu lamp.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Rodzinna Pracownia (@rodzinnapracownia)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Eleonora (@elle.ska)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Andromedo.cz (@andromedocz)