Jeśli chcesz, aby Twój salon zawsze był modny i stylowy, nie musisz co chwila robić kapitalnego remontu. Wystarczy, że nieco zmienisz jego wygląd dodatkami, a efekt końcowy na pewno Cię zadowoli. Na jakie ozdoby do salonu warto postawić? 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez JUDITH (@huizedop)

Ozdoby na ścianę do salonu

Jednymi z najbardziej popularnych i niezwykle uroczych ozdób zdobiących ściany wielu salonów są ramki na zdjęcia. Tworzone własnoręcznie z nich własnoręcznie kompozycje lub po prostu rodzinne zdjęcia zawieszone na sznurkach z pewnością przykują uwagę gości oraz domowników. Równie częstą ozdobą salonowych ścian są naklejki oraz fototapety. Bliski sercu napis na ścianie lub tapeta z widokiem na ukochane góry z pewnością sprawią, że we własnym salonie poczujesz się jeszcze lepiej. Prawdziwym hitem stały się natomiast zdrapki - mapy świata. Nie ma nic lepszego niż móc zdrapać po powrocie z wakacji kolejny odwiedzony kraj, kawałek po kawałku tworząc własną mapę podróży, prawda?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @mykindoflike

Coś na stół - czyli ozdoby na stole

Niezwykle modne w ostatnim sezonie są tace, które wypełnione różnego rodzaju przedmiotami stanowią niebanalną ozdobę stołu. Drewniana lub metalowa taca wypełniona np. szyszkami lub kamieniami, wraz z kilkoma większymi lub mniejszymi świecami z pewnością skieruje uwagę gości na zajmowany przez nią stół. Przy mniejszej ilości miejsca świetnie sprawdzą się mniejsze świeczniki lub pojedynczy ażurowy lub szklany lampion. Jeśli lubisz zieleń, postaw na jakąś niezbyt skomplikowaną kompozycję z niewielkich roślin lub na przyciągający spojrzenia większy okaz.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez i n t e r i o r design (@interiorndesign_)

Nowoczesne ozdoby do salonu

Niewątpliwie jednymi z najmodniejszych salonowych ozdób ostatnimi czasy stały się nowoczesne odświeżacze powietrza. Połączenie niebanalnego designu z funkcjonalnością tego sprzętu już od jakiegoś czasu króluje w domach fanów technologicznych nowinek. Oprócz tego szczególnym zainteresowaniem cieszyły się różnego kształtu i koloru metalowe instalacje używane np. jako stojaki na biżuterię lub zdjęcia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Jakub Nagórski (@ekspertagd)

Ceramiczne ozdoby w salonie

Wśród ceramicznych ozdób do salonu największą popularnością cieszą się ostatnio kominki na zapachowe olejki oraz woski. Występują w różnych kształtach, formach i kolorach, począwszy od najprostszych, geometrycznych form, aż po rzucające piękne cienie ażurowe zdobienia. Dodatkowym atutem takich ozdobnych kominków jest niewątpliwie roztaczany przez nie zapach, który przeniesie Cię w zupełnie inne miejsca. Równie modną dekoracją stały się też ceramiczne doniczki roślinne. Największą popularnością cieszą się te o geometrycznych formach oraz o wyglądzie marmuru.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Inspire My Home (@inspire_my_home_)