Wybierając dodatki do pokoju nastolatka, przede wszystkim kieruj się jego gustem, nie własnym. To nie Ty będziesz przebywać w tym pokoju i nie Ty masz czuć się w nim dobrze. Najlepiej najpierw skonsultować swoje pomysły z właścicielem sypialni i zaproponować mu w tym względzie współpracę.

Być może nie będzie miał ochoty uczestniczyć w tym procesie i odda się całkowicie Twojej własnej inwencji twórczej - wtedy sprawa jest prosta. Jeśli jednak w kwestii dekoracji pokoju ma własne, bardzo stanowcze zdanie, wtedy wspólnymi siłami trzeba będzie osiągnąć kompromis. Warto mieć jednak w zanadrzu parę pomysłów na to, jak odmienić wnętrze pokoju - to na pewno będzie dobry wstęp do współpracy, a skupiony na nich nastolatek nie da się zbytnio ponieść wodzy fantazji, dzięki czemu kontrola nad metamorfozą pozostanie w Twoich rękach.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Christie B + Amy C (@6thirtydecor)

Dodatki do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

Pierwszym dodatkiem, który z pewnością spodoba się każdej nastolatce, będzie ładne lustro. Bez względu na to, czy będzie to pokój zaczytanej samotniczki, buntowniczki czy prawdziwej elegantki dobre lustro jest podstawowym elementem każdego dziewczęcego pokoju. W zależności od gustu może być otoczone lampkami, w prostej ramie lub otoczone misternymi zdobieniami, będzie zarazem praktycznym i pięknym dodatkiem. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez The Organised Housewife (@theorganisedhousewife)

Kolejnym dobrym zakupem do dziewczęcego pokoju młodzieżowego będzie np. włochaty puf. Oprócz walorów dekoracyjnych na pewno przyda się podczas odwiedzin znajomych - w końcu miejsca do siedzenia nigdy dość.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Erin Fryfogle (@erinbfryfogle)

Tablica magnetyczna lub inny przedmiot do gromadzenia zdjęć, notatek czy pamiątek. Nastolatka może przywiesić tam zdjęcia z najlepszą przyjaciółką, bilety z koncertu ulubionego zespołu lub kartkę walentynkową. Jeden rzut oka na taką tablicę potrafi dobrze nastroić na cały dzień.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez SPACE & MORE (@space.and.more)

Ozdobne lampki lub cottonballe - może wydawać się, że jest to już dość oklepany dodatek, jednak spójrzmy prawdzie w oczy: plotki z najlepszą przyjaciółką przy kubku gorącej herbaty z pewnością będą znacznie przyjemniejsze w ich świetle niż przy zwykłej sufitowej lampie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez BlossomsOfHove-Interiors (@blossoms.of.hove.interiors)

Poduszki dekoracyjne - z ich pomocą łatwo odmienisz wygląd pomieszczenia i zrobisz go bardziej przytulnym. Dodatkowo poduszki mogą przydać się podczas odwiedzin znajomych np. do siedzenia podczas gry na podłodze.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Kidzone Shop (@kidzoneshop)

Gruby koc lub narzuta na łóżko przyda się szczególnie, jeśli nawyk słania łóżka nie wszedł zbytnio w krew właścicielce pokoju. Będzie zatem nie tylko idealnym elementem dekoracyjnym, ale również zamaskuje dobrze niepościelone łóżko.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez H O L L Y (@hollys.hobby)

Zawsze modnym i miłym dodatkiem do pokoju jest odrobina zieleni. Małe roślinki w ozdobnych doniczkach lub las w słoiku nie tylko ożywią pomieszczenie, ale także nauczą nastolatkę troski i systematyczności podczas ich pielęgnacji.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Monika (@monia_n5)