Rynek polskich marek jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się w krajach środkowoeuropejskich. Polacy coraz częściej decydują się na produkcję kosmetyków lub szycie ubrań w naszym rodzimym kraju. Zarówno wiele firm odzieżowych jak i kosmetycznych posiada ogromne grono wielbicieli nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Klienci szczególnie doceniają jakość naszych produktów, których ceny nie przyprawiają jednak o zawrót głowy. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, iż niektóre popularne sieciówki czy firmy kosmetyczne dostępne w drogeriach, pochodzą właśnie z Polski. Oto przegląd najpopularniejszych polskich marek odzieżowych i kosmetycznych.

Polskie firmy odzieżowe

Reserved

Jedna z najsławniejszych polskich marek, dostępna w większości galerii handlowych została założona w 1998 roku przez Jerzego Lubiańca oraz Marka Piechockiego. Reserved przygotowuje kolekcje zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Szczególną uwagę zwraca na jakość materiałów oraz uniwersalność w modzie. Obecnie firma posiada ponad 500 sklepów w kilkunastu krajach europejskich oraz dodatkowo w Katarze, Kuwejcie oraz Egipcie. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Стилист ? Шопинг Гуру ? Москва (@lazyheels)

Mohito

Marka, która również należy do spółki LPP. Powstała w 2008 roku i przeznaczona jest przede wszystkim dla młodych kobiet, które cenią sobie elegancję połączoną z miejskim szykiem w bardzo kobiecym wydaniu. Firma słynie głównie ze stylowych sukienek oraz świetnie skrojonych marynarek. Panie mogą wybierać spośród wielu kolorów, wzorów oraz modeli. Oprócz Polski, salony Mohito znajdują się również na Słowacji, Litwie, w Estonii oraz Czechach.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Mirabelka (@mirabelove)

Monnari

Polska firma z ponad dwudziestoletnią tradycją, której klientkami są pewne siebie kobiety, lubiące podkreślać swój niepowtarzalny styl. Marka słynie przede wszystkim z dużej różnorodności dostępnych rozmiarów ubrań oraz kolekcji "plus size". Projekty Monnari odznaczają się szczególną dbałością o detale oraz jakość wykończeń. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Женская Одежда Екатеринбург (@michelle_ekb)

Polskie marki kosmetyczne

Inglot

Ta marka kosmetyczna pochodząca z Przemyśla została założona w 1985 roku przez Wojciecha Inglota. Mimo, iż początkowa firma specjalizowała się w lakierach do paznokci, to z czasem zaczęła poszerzać swój asortyment o inne kolorowe produkty do makijażu. Kosmetyki wyprodukowane przez Inglota, charakteryzują się nie tylko jakością, ale również wyjątkową trwałością. Markę doceniają nie tylko amatorzy, ale również profesjonalni wizażyści. Inglot posiada ponad 800 salonów na całym świecie, w tym w Londynie i w Nowym Jorku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Inglot Chrzanów & Jaworzno (@inglot_max_galena)

Eveline Cosmetics

Przedsiębiorstwo kosmetyczne wywodzące się z Polski, które jednocześnie jest największym eksportem produktów pielęgnacyjnych w naszym kraju. Firma powstała w 1983 roku w Lesznowoli. Oprócz kolorowych kosmetyków, marka oferuje również bogatą gamę produktów ujędrniających oraz wyszczuplających. Obecnie kosmetyki Eveline dostępne są w ponad siedemdziesięciu krajach na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Korei czy Arabii Saudyjskiej.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @bananica_vas_vodi

Wibo

Firma została założona w 1983 roku przez małżeństwo Jadwigę i Wiktora Adamczaków. Tak jak w przypadku Inglota, początkowo firma skupiała się na produkcji lakierów do paznokci. W krótkim czasie wzbogaciła jednak ofertę o szminki, tusze do rzęsy, pudry i konturówki. Kosmetyki marki dostępne są w większości drogerii w naszym kraju. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @blond_maruda