Pryszcze dla wielu osób są źródłem dyskomfortu oraz niemałych kompleksów. W dzisiejszych czasach łatwo można sobie jednak z nimi poradzić, istnieje wiele naturalnych sposobów na które można się zdecydować w dowolnym momencie. Każdy z nich z pewnością okaże się bardzo skuteczny, doprowadzając do tego, że skóra stanie się gładka oraz pozbawiona zanieczyszczeń.

Oto TOP5 domowych sposobów na pozbycie się pryszczy

1. Aloes na trądzik

Posiada właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem, działa również oczyszczająco. Jest źródłem wielu witamin i minerałów. Maseczki aloesowe są idealnym wyborem, jeśli zainteresowane osoby chcą szybko pozbyć się ze swojej skóry niedoskonałości. Ponadto dzięki aloesowi można usunąć z organizmu wszelkie toksyny, odpowiedzialne w dużej mierze za pojawianie się pryszczy. Aloes nawilża skórę, łagodzi wszelakie podrażnienia, nie uczula oraz wspomaga proces regeneracji skóry. Nic dziwnego, że takie maseczki są bardzo chętnie wybierane, zarówno przez mniej doświadczone osoby, jak i przez ludzi, którzy na temat kosmetyków i maseczek wiedzą prawie wszystko.

2. Domowe maseczki na pryszcze

Są zdecydowanie lepszym wyborem, niż kupno gotowych maseczek ze sklepów z kosmetykami. Oczywiście każda osoba może wybrać sobie do takiej maseczki własne składniki, wedle własnego uznania.

W takiej maseczce powinno się pojawić dużo kurkumy oraz oleju kokosowego, nie zapominając również o aloesie. To najważniejsze elementy skutecznie działających maseczek o właściwościach przeciwbakteryjnych.

Tego typu maseczki odpowiadają przede wszystkim za usuwanie ze skóry zanieczyszczeń, ale też za jej rozjaśnienie. W związku z tym warto na nie stawiać, ponieważ nie zawierają w sobie żadnych związków chemicznych i działają niezwykle efektywnie. Postawienie na naturę sprawdzi się w każdym przypadku.

3. Pasta z miodu oraz cynamonu

Dość nietypowe połączenie, jednak bardzo skuteczne, jeśli chodzi o walkę z trądzikiem. W przypadku, gdy ludzie toczą walkę z pryszczami od kilku miesięcy, nie wychodząc z niej zwycięsko, warto postawić na takie rozwiązanie. Pasta ta powinna być nakładana na pryszcze punktowo, najlepiej na całą noc. Dopiero wczesnym rankiem, np. przed wyjściem do pracy, powinno się ją dokładnie zmyć i oczekiwać na efekty jej działania.

4. Sok z cytrusów

Kwas, który zawarty jest w cytrusach może okazać się dla wielu osób strzałem w dziesiątkę. Nie ma nic lepszego na walkę z trądzikiem niż cytrusy. To bardzo bezpieczna i w stu procentach naturalna metoda, która z pewnością nie podrażni ludzkiej skóry. Z cytrusów należy wycisnąć starannie cały ich sok, a następnie przy pomocy patyczka rozprowadzić go po pryszczach. Warto pamiętać jednak o tym, aby nie nakładać takiego soku na całej twarzy, ponieważ wtedy będzie ona wysuszona. Po kilkunastu minutach twarz należy przemyć wodą.

5. Soda oczyszczona

Jeden z najchętniej wykorzystywanych sposobów w każdym domu.

Sodę powinno się zmieszać ze zwykłą wodą, dzięki temu uzyska się efekt pasty. Tak przygotowaną sodę należy nałożyć na pryszcze na około 30 minut. Po tym czasie twarz musi być bardzo dokładnie przemyta. Po kilku powtórzeniach pryszcze powinny zniknąć, a skóra zostanie idealnie zagojona oraz zregenerowana.

10 pytań o zdrowie i organizm człowieka. Odgadniesz wszystkie?