Prędzej czy później, na naszej twarzy pojawią się zmarszczki. Każdy z nas się starzeje i nic na to nie poradzimy, czy jednak możemy coś z tym zrobić? Oczywiście! Istnieje szereg sposobów jak zapobiegać zmarszczkom oraz jak pozbyć się istniejących. Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek?

1. Nawyki i mimika twarzy w walce ze zmarszczkami

Na samym starcie, powinniśmy przestać pokazywać emocje za pomocą mimiki twarzy. Marszczenie skóry poprzez pokazywanie grymasów, nie wpływa na nią pozytywnie. Gdy zmarszczki się już pojawią, powinniśmy zaobserwować nasze nawyki żywieniowe. Niespokojne spożywanie posiłków czy spora ilość niezdrowego jedzenie nie wpływa pozytywnie na elastyczność naszej skóry. Powinniśmy także zwrócić uwagę na nasz styl życia. Wiele stresu czy napięcia psychicznego prowadzi do powstawania zmarszczek.

2. Opalenizna

Moda na opaloną skórę od dłuższego czasu panuje w najlepsze. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że nieumiejętne opalanie ma katastrofalne skutki. Promienie słoneczne powinniśmy dozować oraz stosować kremy zapobiegające nadmiernej opaleniźnie. Sztuczne lampy UVB również mają ogromny wpływ na powstawanie zmarszczek. Zbyt duża ilość opalania, wysusza skórę, co prowadzi do jej niszczenia. Takie zmarszczki mogą być na tyle mocne, że nie będziemy ich w stanie usunąć.

3. Kremy na zmarszczki

Większość kobiet myśli, że kremy na zmarszczki, zarezerwowane są dla starszych osób. Nic bardziej mylnego. Producenci wielu marek kosmetycznych prowadzą badania na wielu grupach wiekowych kobiet. I na podstawie swoich analiz, tworzą kremy nawet dla młodszych pań. Dlatego warto stosować kremy, nawet w młodym wieku. Dzisiaj może i jesteśmy piękni i młodzi, jednak z biegiem lat będzie się to zmieniać, dlatego warto zapobiegać już w młodości.Co jednak gdy już mamy zmarszczki ? Nie każdego stać, na wysokiej jakości kremy, które pomagają usunąć takie niedoskonałości. Możemy jednak ratować się domowymi sposobami, które są równie dobre:

  • Nawadnianie organizmu to podstawa. W celu usunięcia zmarszczek powinniśmy wypijać przynajmniej dwa litry wody niegazowanej. Poprzez nawadnianie organizmu, nawadnia się też nasza skóra, co prowadzi do jej regeneracji.
  • Nakładanie białka z jajek pod oczy. Białko zawiera wiele witamin oraz składników, które odżywiają oraz nawadniają skórę. Momentalnie stanie się ona znacznie bardziej napięta. Jest to naprawdę świetny sposób, dzięki któremu możemy usunąć bądź zredukować zmarszczki w sposób naturalny. Poza obszarem pod oczami białko możemy nakładać na inne obszary, zaatakowane przez zmarszczki.
  • Maseczka z witaminy E. Po opróżnieniu trzech kapsułek witaminy E dodajmy do nich dwie, małe łyżki jogurtu naturalnego oraz pół łyżeczki soku z cytryny. Następnie musimy wszystko dokładnie wymieszać i po nałożeniu na twarz pozostawić na dziesięć minut. Po tym czasie możemy zmyć maseczkę letnią wodą. Gdy będziemy stosowali tego typu rozwiązanie regularnie, osiągniemy naprawdę zadowalające efekty.

4. Masowanie

Każdego dnia, przed położeniem się spać, masujmy miejsca zaatakowane przez zmarszczki olejkiem kokosowym. Po połączeniu tego olejku z witaminą E uzyskamy znacznie lepszy efekt. Prz regularnym stosowaniu, zobaczymy efekty już po tygodniu.

5. Maseczka z banana i papai

W tym drugim owocu znajdziemy papainę, która pomaga naszej skórze uporać się z martwymi komórkami oraz zastąpić je zupełnie nowymi. Pierwszy z nich natłuszcza oraz odżywia naszą skórę. Sposób działa równie skutecznie w przypadku mężczyzn. Zmarszczki to niemały problem. Jednak przy odrobinie chęci oraz czasu możemy z nimi walczyć. 

10 pytań o zdrowie i organizm człowieka. Odgadniesz wszystkie?