Dekorując i aranżując wnętrza naszych domów i mieszkań główną uwagę skupiamy na salonie czy kuchni, czyli pomieszczeniach najbardziej reprezentacyjnych, w których spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Projektując mieszkanie nie należy jednak zapominać o najmłodszych domownikach, oraz ich pokojach. Bardzo często traktujemy sypialnie po macoszemu, nie skupiając się na jej wystroju, a przecież dla dzieci ich własny pokój jest głównym centrum życiowym. Warto zadbać o kilka ciekawych dodatków i ozdób, które nadadzą pokojowi dziecięcemu charakteru i wywołają uśmiech na twarzy syna lub córki.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Quarto de Criança (@quarto_de_crianca)

Oryginalna i ciekawa fototapeta

Fototapety to element dekoracyjny święcący wyżyny popularności w pokojach dziecięcych. Ze względu na mnogość wzorów i barw, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Dla adeptów piłkarstwa ciekawym wzorem może być wizualizacja boiska, piłki, lub zdjęcie ulubionej drużyny czy piłkarza. Pokój dziewczynki przyozdobić można elementami motyli, serc czy kwiatów. W ofercie znajdziemy również bohaterów ulubionych bajek czy kreskówek. Zanim się jednak na nie zdecydujemy, warto przemyśleć ten pomysł, oraz dostosować tapetę do wieku dziecka. Jeżeli ozdabiamy pokój 10-latka wybór dekoracji ścian w bohaterów bajkowych może za niedługi czas okazać się powodem do złości i wstydu, niż radości. Czasami lepiej wybrać motywy uniwersalne, które będą odpowiednią dekoracją także dla nastolatka. Coraz popularniejsze stają się fototapety 3d, które sprawiają wrażenie większego realizmu w przestrzeni. Na pewno będą ciekawym elementem w pokoju dziecka.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Lisa Furtado Interiors (@lisafurtadointeriors)

Litery 3D z imieniem dziecka

Dekorowanie pokoju literami imienia dziecka to coraz popularniejszy pomysł. Doskonale sprawdzi się zarówno nad łóżeczkiem niemowlaka, jak i w pokoju nastolatki. Literki wykonane są zazwyczaj z mocnego styropianu, o grubości 2-3 centymetrów. Montuje się je do ściany na dwustronną taśmę, co jest dość praktycznym rozwiązaniem, ponieważ w każdej chwili możemy zdjąć napis, lub nakleić go w innym miejscu. Litery często są własnoręcznie dekorowane w sklepach, na przykład w kolorowe perełki. Imię w pokoju dziecka nadaje mu osobistego charakteru i poczucia większego indywidualizmu u dziecka. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Baby&KidsDECO (@babykidsdeco)

Drewniane domki - półki na drobiazgi

W każdym pokoju przydadzą się pojemne półki, na którym postawić można przydatne drobiazgi, ozdoby czy nawet zabawki. W pokoju dziecka ciekawym rozwiązaniem może być wybór półek w kształcie drewnianego domku. Można umieścić w nich niewielkie pluszaki, kilka książek lub podręczne bibeloty. Domki te sprawdzą się także jako ramki na zdjęcia, które można bezpośrednio przykleić do dykty, lub przymocować na sznureczek za pomocą spinek i kolorowych klamerek.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez @fripeetparqueterie

Kolorowe pompony z tiulu

Pokoje młodszych i starszych dzieci przyozdobić możemy także w kolorowe pomponiki, zawieszone na sznurku, zwisające frywolnie z ścian. Można kupić je bezpośrednio w sklepach dekoracyjnych, lub wykonać samemu, bowiem wytworzone są one z tiulu, a nawet z z bibuły. Popularne są delikatne pastelowe kolory, które nadają pokojowi bajkowego charakteru. Można zawiesić je bezpośrednio na ścianie, lub zaczepić przy karniszu lub nad łóżkiem. Sprawdzą się szczególnie w pokoju dziewczynek i młodszych dzieci.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez SILVIA ?? (@silviafalco34)