Każdy rodzic chciałby dać swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, dlatego też często pokoje małych dzieci aż toną w zabawkach. Przy tak dużej ich ilości prawdziwym wyzwaniem jest ich pomieszczenie, szczególnie w małym dziecięcym pokoiku. Poddamy dziś Państwu kilka pomysłów, jak zrobić to nie tylko sprawnie, ale również w ciekawy sposób.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Karola (@guzik.prawda)

Jak przechowywać zabawki w małym pokoju?

Kluczem do dobrego przechowywania zabawek w małym pokoju jest możliwie jak najlepsze wykorzystanie określonej ilości miejsca. W takim wypadku dobrym pomysłem jest zastosowanie w pokoju dziecięcym mebli modułowych, które z łatwością można modyfikować, dodając lub pozbywając się poszczególnych elementów w zależności od potrzeb. W późniejszym czasie, również meble przeznaczone wcześniej na zabawki można zamienić na ich odpowiedniki z szufladami, dzięki czemu meble takie w pewien sposób "dorastają razem z dzieckiem".

Doskonałym patentem na przechowywanie zabawek w małym pokoju są również zamykane pojemniki, które można ustawiać jedno na drugim, oszczędzając w ten sposób sporo cennego miejsca. Dodatkowo będą idealnym narzędziem do odpowiedniej segregacji zabawek, dzięki czemu zawsze wszystko będzie można łatwo znaleźć. Niezłym patentem są również składane kosze, które zwykle są na tyle małych rozmiarów, że mogą stanąć w wolnym kącie, a gdy już nie będą potrzebne, można je złożyć lub wykorzystać np. jako mini kosz na bieliznę. Oprócz tego w dziecięcym pokoju dobrze sprawdzą się małe pufy, które w środku pomieszczą z pewnością niejedną przytulankę. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez LittleRoom wnętrza dla dzieci (@littleroom.pl)

Pomysły na przechowywanie zabawek

Dobrym pomysłem na przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym będzie dorobienie (w miarę możliwości) szuflady wysuwanej spod łóżka dziecka. W jej środku możesz schować najczęściej używane zabawki dziecka - w ten sposób wszystkie będą w jednym miejscu i łatwo będzie też je w to samo miejsce schować po ukończonej zabawie. Jeśli natomiast nie masz możliwości, aby zmieścić pod łóżkiem taką szufladę, miejsce pod nim, tak jak pod innymi szafami wykorzystaj np. do przechowywania gier czy puzzli. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Mi Fili Minsk Mazowiecki (@mifili.pl)

Ciekawym pomysłem na przechowywanie dziecięcych zabawek jest podwieszenie ich na suficie w plastikowych wiadereczkach. Spuszczane z sufitu za pomocą linki wiaderka nie tylko będą dodatkowym miejscem do składowania pluszaków czy klocków, ale również nietuzinkową dekoracją oraz wspaniałą zabawą dla malucha.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Bogumił Kruk (@bambooko.eu)

Kredki, ołówki czy pisaki możesz śmiało przechowywać natomiast np. w puszkach po orzeszkach, herbacie czy pringlesach - zamknięte w ten sposób przybory nie pogubią się i łatwo wciśniesz je w wolny kąt. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez drewniana.pasja (@drewniana.pasja)

Wieszak na drzwi znacznie ułatwi natomiast przechowywanie dziecięcych torebek, plecaków, czapek czy innych wiszących gadżetów - dzięki niemu oszczędzisz w szafie trochę miejsca na inne zabawki.