Akwarium jest sennym symbolem, który może stanowić dla nas bardzo poważne ostrzeżenie. Zwykle oznacza ono także sztuczną przestrzeń w życiu. Niektóre odczuwane przez nas uczucia mogą być także nie do końca szczere. Sen o akwarium posiada wiele interpretacji, zależnych w dużej mierze od okoliczności pojawienia się tegoż motywu. Warto zatem sprawdzić jak można zinterpretować właśnie taki sen. 

Jak już wcześniej wspomniano, akwarium może stanowić symbol sztucznej przestrzeni w życiu osoby śniącej. Takie tłumaczenie w sennikach można spotkać bardzo często, gdyż akwarium jest tylko namiastką przestrzeni, w której naturalnie bytują ryby. Osoba, której śni się akwarium może czuć się przytłoczona, wpasowana w ramy postępowania, które bardzo ją uwierają i ograniczają. Symbol ten oznaczać może także strach przed zaangażowaniem i ryzykiem realizacji czekających nas wyzwań. Dla kogoś kto śni, monotonia charakteryzująca akwarium może być dużo bardziej bezpieczna, aniżeli ,, wypłynięcie" na szerokie wody, gdzie nigdy nie wiadomo co nas może spotkać. Zatem okazać się może, że tego typu sen chce nas zachęcić do większej odwagi - nasz los będzie miał wtedy szansę zmienić się na lepsze. 

Samo pojawienie się akwarium w naszym śnie może stanowić zapowiedź powodzenia w sprawach rodzinnych, biznesie, czy też w finansach.

Puste, pełne akwarium, rozbite akwarium - znaczenie

Puste akwarium jest symbolem zakłopotania, a pełne symbolizuje dobrobyt. Akwarium, w którym pływa dużo ryb najczęściej jest zapowiedzią poprawy sytuacji materialnej. Rozbite to prawdopodobnie ostrzeżenie przed czekającymi nas problemami, często jest także symbolem jakiejś straty.

Brudna woda w akwarium - znaczenie

Akwarium, które wypełnia brudna woda może sugerować, że zbytnio tłumimy swoje uczucia w prawdziwym życiu. Gdy we śnie mamy swoje akwarium, wówczas może to być zinterpretowane jako zła wróżba, zapowiedź nadchodzących kłopotów.

Pływanie w akwarium - znaczenie

Pływanie w akwarium jest motywem, który przez wiele senników tłumaczony jest jako pewnego rodzaju przestroga przed stratą w niedalekiej przyszłości. 

Zobacz znaczenie innych snów