Ciasto jest deserem, który uwielbia praktycznie każdy. Niemniej jednak nie jest to wyłącznie przepyszna przekąska. To symbol, który posiada wiele różnych znaczeń, w zależności chociażby od wyznawanej religii. Żydom na ogół ciasto kojarzy się z ucieczką ludu z Egiptu - Izraelici bowiem zabrali ze sobą wówczas ukwaszone ciasto. Ciasto może być także symbolem pozytywnego stanu psychicznego, albo wielu innych emocji o charakterze optymistycznym. Warto sprawdzić, jak dokładnie senniki mogą zinterpretować taki sen, w którym pojawia się właśnie ciasto. 

Ciasto towarzyszy bardzo często wszelakim uroczystościom, jak chociażby chrzciny, imieniny, urodziny i wiele wiele innych. Zatem kojarzy się nam pozytywnie, z zadowoleniem i radością. Aby upiec ciasto potrzebujemy ciepła, co wzmacnia optymistyczne znaczenie tegoż symbolu. Zatem, w większości przypadków znaczenie snów z udziałem ciasta będzie symbolizowało coś miłego i bardzo pozytywnego. 

 Mieszanie ciasta lub wypiekanie ciasta

Samo pojawienie się ciasta w naszym śnie może być oznaką, że już niedługo w naszym domu pojawią się długo wyczekiwani i miłe widziani goście. Mieszanie ciasta jest znakiem, że będziemy mogli osiągając znakomite efekty naszej pracy. Motyw wypieku ciasta może być zinterpretowany jako dobrą wiadomość, którą w najbliższym czasie otrzymamy. 

Jedzenie ciasta we śnie

Niemniej jednak w sennikach podawana jest również inna interpretacja tegoż symbolu. Ciasto bowiem może oznaczać także bardzo twórczy okres w życiu śniącej osoby. Kiedy jemy ciasto we śnie, możemy spodziewać się w najbliższym czasie kilku drobnych, ale i niezwykle miłych niespodzianek. Widok ciasta, które wylewa się z formy znaczy, że jakaś osoba ofiaruję nam bezpieczeństwo i miłość. Jest to zatem szansa na powstanie bliskiej relacji, a być może nawet zapowiedź udanego i szczęśliwego związku.

Ciasto orzechowe & czekoladowe: znaczenie

Kiedy zobaczymy we śnie ciasto orzechowe, jest to zwiastun ujrzenia efektów swojej długiej pracy. Warto jest zwrócić również uwagę na to, z jakiego rodzaju orzechów powstało ciasto. Orzechy laskowe są przykładowo symbolem szczęścia w miłości. Z kolei ciasto czekoladowe stanowi nagrodę za nasz trud i wysiłek. 

Zobacz znaczenie innych snów