Złodziej to osoba, która nikomu nie kojarzy się w sposób pozytywny. Nie ma się co dziwić - jest to "zawód" polegający na kradzieży pieniędzy i przedmiotów, które należą do innych ludzi. Sny o złodzieju mogą dotykać przede wszystkim osoby, które doświadczyły już kiedyś kradzieży własnego mienia.

Jak interpretować sen o złodzieju? 

Złodziej we śnie może oznaczać osobę, która na jawie również nas okrada. I nie chodzi tutaj o kradzież w klasycznym rozumieniu, lecz o kradzież duchową. Taka osoba może pozbawiać nas całej energii życiowej oraz motywacji do życia. Zupełnie inaczej interpretuje się sny, w których złodziej jest dla nas całkowicie obcą osobą. Takie wizje senne interpretujemy jako nasze pragnienia, które są niezgodne z ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Są to także myśli, które staraliśmy się wyprzeć ze swojej świadomości. 

Osoba śniąca złodziejem - symbolika

W sytuacji, gdy osoba śniąca jest w wizji sennej złodziejem, to może to znaczyć, że w niedługim czasie pogorszą nam się relacje z najbliższymi oraz współpracownikami. Może to również przydarzyć się osobie, która niedawno coś otrzymała, a uważa, że jej się to nie należało. Z reguł jest jednak wręcz przeciwnie - takie osoby muszą nauczyć się przyjmować to, co otrzymują od innych ludzi, ponieważ nie ma nic złego w byciu obdarowywanym. 

Oskarżenie o kradzież we śnie - interpretacja 

Jeśli we śnie ktoś oskarża nas o kradzież, to oznacza to, że w niedługiej perspektywie czasowej dojdzie w naszym życiu do jakiegoś dużego nieporozumienia. Senniki wskazują jednak, że będzie to wyłącznie sytuacja przejściowa, która dość szybko się ustabilizuje. Z kolei dokonanie przez nas kradzieży w wizji sennej można odczytywać jako naszą zazdrość wobec osób, którym powodzi się w życiu lepiej. Warto przestrzegać się przed uczuciem zazdrości, ponieważ jest ono bardzo wyniszczające. Lepiej skupić się na działaniach mających na celu polepszenie własnej sytuacji finansowej. 

Zobacz znaczenie innych snów