Woda to jeden z żywiołów, bez którego życie na Ziemi nie mogłoby istnieć. Bez wody nie istnieliby ludzie ani zwierzęta. Jest to także jednocześnie częste źródło inspiracji artystycznych. Niektórzy uważają także wodę za symbol uczuć oraz kobiecości i duchowego odnowienia. Tak częsta obecność wody w życiu każdego człowieka sprawia, że pojawienie się jej w wizji sennej nie jest niczym niezwykłym.

Jak interpretować sen z wodą? 

Klasyczne senniki dużo miejsca poświęcają wodzie oraz jej symbolice. Istnieje podział między wodą "dobrą" oraz "złą". W sytuacji, gdy we śnie pojawia nam się woda czysta i przejrzysta, to jest to znak, że w najbliższym okresie w naszym życiu czekają nas same pozytywne chwile oraz będzie nas otaczało grono oddanych przyjaciół oraz rodzina. 

Sen z brudną wodą - interpretacja

W sytuacji, gdy śni nam się woda brudna, zmącona lub wzburzona, to jest to sygnał, że już wkrótce będziemy musieli zmagać się z kłopotami i rozmaitymi problemami. Nerwowe sytuacje będą na porządku dziennym. Jest to też znak, że mamy duże problemy z własną osobowością i powinniśmy spróbować je rozwiązać.

Picie wody we śnie - jak to interpretować?

Bardzo interesujące są także sny, w których pijemy wodę. Picie wody w celu ugaszenia pragnienia oznacza, że w swoim codziennym życiu postępujemy zgodnie ze swoim sumieniem. Z kolei jeśli spożywamy wodę ciepłą, to jest to swego rodzaju ostrzeżenie przed chorobami. Starajmy się zatem żyć zdrowo oraz unikać używek.

Woda święcona we śnie - symbolika 

Z kolei pojawienie się we śnie wody święconej symbolizuje, że powinniśmy zwrócić uwagę na kondycję swojej duszy, która podświadomie nawołuje nas do tego, abyśmy zaczęli postępować zgodnie ze swym sumieniem. Woda sodowa we śnie oznacza, że w najbliższym okresie czasu będziemy mieli wiele pracy, co będzie zwieńczone bardzo dużym sukcesem zawodowym - wyższe stanowisko lub własna firma to tylko kwestia czasu.

Zobacz znaczenie innych snów