Wąż to zwierzę o jednoznacznie negatywnej symbolice. Widok tej istoty budzi w większości ludzi ogromną odrazę. Nic zatem dziwnego, że jest to także częsty element wizji sennychSen z wężem zawsze kojarzy nam się przede wszystkim negatywnie. Boimy się, że pojawienie się węża we śnie jest zwiastunem ogromnych tragedii i problemów rodzinnych oraz zawodowych. Okazuje się jednak, że węże nie zawsze symbolizują same negatywne zjawiska. Znaczenie snu z wężem może naprawdę mocno zaskoczyć każdego z nas.

Jak interpretować sen z wężem? 

Wąż jest stworzeniem które symbolizuje nadejście wielu zmian w naszym życiu. Symbolizuje to także odrodzenie. Jeśli we śnie pojawia się wąż, to oznacza to, że w niedługiej perspektywie czasowej otworzy się przed nami cała masa nowych, niezwykle interesujących możliwości. Może na przykład dojść do tego, że uda nam się rozwiązać najgorsze problemy, z którymi próbowaliśmy sobie poradzić od dłuższego czasu. 

Wąż we śnie symbolizuje dużą ilość sił wewnętrznych, którą mamy w sobie. Dodatkowa informacja jest taka, że w praktyce nie mieliśmy o tych siłach i ogromnych wewnętrznych zdolnościach zielonego pojęcia. Warto wiedzieć, że w interpretacji snu z wężem nie wolno brać pod uwagę tylko i wyłącznie emocji, które towarzyszyły nam podczas snu. Nawet jeśli byliśmy bardzo wystraszeni, to wąż symbolizuje coś zupełnie innego. Mianowicie chodzi tutaj o nadchodzącą ogromną zmianę w naszym życiu. Jeśli wąż we śnie pojawia się niespodziewanie, to jest to z kolei znak, że już wkrótce pojawią się w naszym życiu różne problemy.

Sen z wężami w domu - interpretacja

Symbolika snu, w którym węże znajdują się w domu, jest bardzo trudna do określenia. Bardzo wiele zależy przede wszystkim od dokładnego zachowania tej istoty. Na przykład jeśli wąż się wił, to możliwe, że dotknie nas wiele pokus, którym będziemy musieli stawić czoła. Jeśli będziemy starali się je przezwyciężyć, na pewno je pokonamy. 

Zobacz znaczenie innych snów