Jeśli w naszej wizji sennej pojawiają się schody, to może to oznaczać długą wędrówkę, której cel mocno nas zaskoczy. Ze schodami we śnie wiąże się niezwykle często duży trud, który czeka nas w najbliższym okresie czasu. Schody mogą także symbolizować nasze dążenie do rozwoju duchowego oraz osobistego. Wielu specjalistów interpretuje także sposób chodzenia po schodach - jeśli wchodzimy po nich do góry, to taki sen interpretuje się zazwyczaj pozytywnie. Co dokładnie mówią senniki o snach ze schodami?

Co oznacza sen ze schodami? 

Schody często są symbolem długiej drogi, jaką każdy z nas musi odbyć, aby osiągnąć swój upragniony cel. Gdy we śnie wchodzimy po schodach do góry, to oznacza to, że czeka nas długi, ale owocny proces zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności i pozycji zawodowychSchodzenie ze schodów w dół oznacza coś całkowicie odwrotnego - symbolizuje to odwrócenie tendencji wzrostowej oraz cofnięcie nas zarówno w karierze oraz w poziomie relacji z najbliższymi nam osobami. Może na przykład oznaczać nadejście kryzysu w małżeństwie lub kłótni w rodzinie.

Wchodzenie w górę po schodach - interpretacja snu

W sytuacji, gdy w wizji sennej wchodzimy po schodach do góry, może to oznaczać, że osiągnięcie wszystkich celów oraz zrealizowanie marzeń może nie być takie łatwe, jak wydawało nam się do tej pory. Warto jednak wiedzieć o tym, że jeśli będziemy uparcie dążyć do spełnienia swoich marzeń, z pewnością nam się to uda. Taki sen jest swego rodzaju drogowskazem, że obrana przez nas droga jest prawidłowa i nie należy z niej zbaczać. Najlepiej, gdy sen kończy się wejściem na szczyt schodów - dzięki temu zyskamy gwarancję, że wszystko, co sobie zaplanowaliśmy w prawdziwym życiu, spełni się. 

Jeśli zatrzymamy się we śnie na schodach w połowie drogi ze względu na zmęczenie, powinno dla nas być jasnym sygnałem, że wszystkie sprawy, które rozpoczęliśmy, muszą zostać zakończone. W żadnym wypadku nie wolno porzucać spraw, jeśli nie są rozwiązane. 

Zobacz znaczenie innych snów