Robaki, podobnie jak wszelkiego rodzaju pająki, wywołują w większości z nas ogromne obrzydzenie. Robak symbolizuje chorobę, śmierć oraz zepsucie. Stworzenia te są bardzo brzydkie i obślizgłe. Niezwykle trudno jest nimi kontrolować - ich wytępienie lub odstraszenie może się okazać niemożliwe. Jak symbolizować sen z robakiem? Odpowiedź na to pytanie zamieszczamy poniżej.

Jak interpretować sen z robakami?

Wszystkie senniki podają, że robaki we śnie to zwiastun nadchodzącej choroby oraz utraty sił życiowych. Jest to znak, że już wkrótce może mieć poważny upadek. Przeważająca większość dostępnych interpretacji podaje, że sen z robakami ma negatywną symbolikę. Jeśli w naszym śnie pojawiają się robaki, to jest to sygnał, że niektóre sfery życia nie funkcjonują w sposób prawidłowy. Robaki działają w sposób podstępny - nie chcą stawać do otwartej walki. Atakujące nas robaki podczas wizji sennej oznaczają, że ktoś z naszych przyjaciół bądź członków rodziny nas w niedługim czasie zdradzi. Warto zatem mieć się na baczności i dokładnie obserwować wszystko, co się wokół nas dzieje. 

Robaki na ciele we śnie - interpretacja

Każdy sen z robakami oznacza, że powinniśmy przede wszystkim zadbać o stan swojego zdrowia. Gdy przydarzy nam się taki sen, warto również przypomnieć sobie, w jakim miejscu pojawiły się te okropne insekty. Miejsce pojawienia się robaków może być wskazówką dotyczącą tego, gdzie dokładnie zaatakuje nas choroba. Należy oczywiście mieć na uwadze fakt, że niektóre części ciała mają znaczenie symboliczne. Dla przykładu: jeśli robaki znajdowały się na sercu, to może to oznaczać, że w niedługim czasie będziemy mieli wiele problemów natury miłosnej. Z kolei gdy robaki wychodzą z głowy, to jest to symbol upadku naszej duchowości. Pojawienie się robaków na rękach jest z kolei interpretowane jako zwiastun problemów w sferze zawodowej. 

Co oznacza sen z robakami w domu?

Gdy we śnie robaki znajdziemy w domu, to może to symbolizować nasze problemy. Jeśli dostrzeżemy je w sypialni, to jest to znak, że doskwierać nam będą problemy małżeńskie. Pojawienie się robaków na biurku będzie z kolei oznaczało problemy zawodowe. 

Zobacz znaczenie innych snów