Pies to zwierzę, które jest nazywane przez wiele osób najlepszym przyjacielem człowieka. Pełnią często niezwykle ważne role - każdy z nas z pewnością słyszał o psach przewodnikach czy o dogoterapii. Zwierzęta te pojawiają się także często w naszych snach. Co oznacza sen z psem w roli głównej? Warto wiedzieć, że sny, w których pojawiają się nasi czworonożni przyjaciele, interpretuje się bardzo podobnie. Już w pradawnych bajkach i opowiadaniach zwracano uwagę na fakt, iż pies jest strażnikiem wartości, skarbów oraz tajemniczych dróg

Co oznacza pies we śnie?

W senniku klasycznym możemy znaleźć informację, że łagodny i spokojny pies we śnie jest uosobieniem przyjaciela bądź ukochanego członka rodziny. Zupełnie inaczej interpretuje się psa agresywnego i groźnego lub co gorsze, czarnego. Taki sen oznacza, że powinniśmy uważać na wszystkie osoby, które nie życzą nam dobrze. Znakiem ostrzegawczym jest także sen, w którym ujrzymy psa chorego lub martwego. Interesujące jest znaczenie snu, w którym zaobserwujemy psa bawiącego się lub łaszącego się do nas. Oznacza to bowiem, że ktoś nas obgaduje lub możemy ponieść jakieś duże straty. 

Znaczenie snu z psem w sennikach egipskich

Bardzo podobnie sny z psami w roli głównej interpretują senniki egipskie. Zgodnie z nimi, jeśli przyśni nam się pies agresywny bądź chory, to będziemy mieli dużo powodów do zmartwień. Z kolei jeśli we śnie objawi nam się pies o spokojnym usposobieniu, to możemy być pewni, że w najbliższym czasie nie czeka nas nic złego. Ciekawa jest interpretacja snu z psem tropiącym, który prowadzi swojego właściciela. Taki sen oznacza, że wszystkie podejmowane przez nas decyzje są prawidłowe i powinniśmy dalej postępować tak samo. Zupełnie inaczej należy interpretować sen, w którym pies zawraca w kierunku domu - wtedy czeka nas wiele dobrych wydarzeń zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Sennik babiloński o śnie z psem

Sennik babiloński wskazuje, że każdy sen o psie oznacza, że mamy wokół siebie wielu oddanych oraz zaufanych przyjaciół. Wyjątkiem są sny z agresywnym psem - wówczas oznacza to coś wprost przeciwnego. 

Zobacz znaczenie innych snów